PR článek

Máte malou koupelnu? V tom případě musíte jít na rekonstrukci chytře


levná koupelna uvodni

Ne každý si může dovolit koupelnu, do které se vejde prostorná vana, sprchový kout, pračka i sušička zároveň. Někdy prostě musíte přemýšlet nad každým centimetrem místa. Ani v tomto případě se však nemusíte vzdávat myšlenky na pěknou a levnou koupelnu.

 

Panuje názor, že právě levná koupelna je v takových případech nesplnitelný sen. Malé prostory mnohdy vyžadují řešení na míru a o nich je známo, že bývají vždy finančně náročnější než jiné, předem navržené vybavení. Jak k takové rekonstrukci tedy přistoupit, abychom se vyhnuli dražším řešením?

Sprchový kout jako základ

Vana nebo sprchový kout? Vana si vyžaduje daleko více prostoru, obložení kolem ní zabere další drahocenné centimetry a v koupelně pak není hnutí. Proto doporučujeme spíše sprchový kout. Ani ten však nemusí znamenat žádné omezení. V současné době existuje tolik druhů, že jistě každý nalezne variantu, kterou nebudete vnímat jako z nouze ctnost.

 Levná koueplna rekonstrukce

Vybírat lze z obdélníkových, čtvercových, čtvrtkruhových, a u prodejce Levná koupelna, který nabízí nejlevnější sprchové kouty, naleznete také vaničky asymetrických tvarů. Právě asymetrické tvary sprchových koutů mohou být mnohdy vhodné právě pro malé koupelny, protože je lze snadněji zakomponovat do různých rohů a koutů.

Abyste nemuseli vymezovat speciální prostor pro otevírání dveří, dívejte se po posuvných, shrnovacích nebo zalamovacích typech. Co se týče sprchové vaničky, v rámci úspory se můžete obejít bez ní. Při rekonstrukci podlahy je pak jen třeba správně vyřešit odtok vody.

Pokud byste však ocenili možnost napuštění vody, dívejte se po sprchových koutech s vyššími vaničkami. Ty aspoň částečně substituují klasické vany. Pokud tedy zvažujete vanu kvůli dětem nebo domácím mazlíčkům, sprchový kout s vyšší vaničkou to může vyřešit.

Koupelnový nábytek k udržení pořádku

Velkým pomocníkem, který pomůže v menší koupelně udržet pořádek, je vhodný koupelnový nábytek. V malých prostorách si samozřejmě nemůžete dovolit žádné velké skříňky. Místo toho je dobré podívat se po skříňkách vybavených umyvadlem. Ty nejmenší mají rozměry mezi 40 – 49 centimetry a vám odpadají starosti s tím, zda do sebe skříňka a umyvadlo dobře zapadnou.

Další prostor k uschování drobností můžete vytvořit „za zrcadlem“. Zrcadlové skříňky jsou k dostání od hloubky 14 centimetrů, takže se hodí i do těch nejmenších prostor. Pokud ani těch 14 centimetrů k dispozici nemáte, zvážit můžete ještě zrcadlo s poličkou.

I zde samozřejmě platí, že je výhodou nalézt takového prodejce, který nabízí mnoho různých provedení. Díky tomu si vyberete z existující nabídky a nemusíte si nechat vyrábět nábytek na míru.

 levná koupelna

I vodovodní baterie hraje svou roli

Mohlo by se zdát, že na takový malý prvek, jako je vodovodní baterie, není třeba u rekonstrukce brát zřetel. Není tomu tak! Právě zde máte také prostor vyřešit rekonstrukci koupelny tak, aby byla co nejpraktičtější.

Samozřejmě, pokud to umyvadlo dovolí, můžete zvolit klasickou stojánkovou baterii, na šetření místa je však vhodnější nástěnná instalace. Pokud máte navíc umyvadlo umístěné hned vedle vany, můžete vybrat baterii s dlouhým ramenem, které by dokázalo obsloužit jak umyvadlo, tak i vanu.

Dobře vypadající a jednoduchá na údržbu je varianta podomítková, kdy je na povrchu stěny umístěno jen rameno a páka na ovládání. Rozhodně se hodí k modernějším koupelnám, stejně tak jako termostatické baterie, které kromě úspory místa šetří také spotřebu vody.

Aby rekonstrukce a její plánování nezabralo nepřiměřeně moc času, je dobré obrátit se na jednoho poskytovatele koupelnového vybavení. Díky tomu bude snazší zkombinovat jednotlivá příslušenství tak, aby se k tobě vše hodilo prakticky i designově. Obchod Levná koupelna může díky širokému sortimentu tento problém snadno vyřešit.

 

 

publikováno: 3. 7. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.