Měsíční kámen s sebou přináší klid a harmonii


mes

Ti, kteří věří v moc a sílu kamenů, jistě není třeba s měsíčním kamenem seznamovat. O co se jedná? Říká se mu také anglickým výrazem moonstone a těží se na Srí Lance, v Indii či na Novém Zélandu, a to v ne zrovna příjemných podmínkách. Ze zemských hlubin tak pochází kámen, jenž má stát u nových počátků a podporovat intuici. Měsíčnímu kamenu jsou připisovány však mnohé další mystické vlastnosti.

 

Je spojen s měsícem a traduje se, že se jedná o jeho zhmotněné paprsky. Zároveň náleží k vodnímu živlu, což s sebou přináší klid, zmírnění emocí, pohodu a lásku. Jak typické pro ženy... Kdo by pak netoužil vlastnit jej jako součást šperku, byť třeba jen miniaturního a nenápadného?

Měsíční kámen – vlastnosti

Do života každého z nás by měl měsíční kámen vnášet harmonii, jenž je tak důležitá pro celkovou pohodu a odráží se nejen v každodenním životě, ale třeba i ve zdravotním stavu. Z měsíce v sobě má symboličnost neustálého plynutí a koloběhu věcí. Stejně tak, jak měsíc prochází jednotlivými fázemi, tak plyne i život a vše, co bylo rozjitřeno, má možnost uklidnit se. Kdo se necítí stabilní po citové stránce, pak mu může být měsíční kámen nápomocný při srovnávání.

Měsíční kámen pozitivně ovlivňuje intuici a empatii a dokáže vytáhnout na povrch věci skryté pod povrchem. Podněcuje ženské stránky osobnosti a pokud se uchýlíme ještě více k mystice a magii, pak se doporučuje jeho přítomnost mužům, kteří chtějí lépe porozumět něžnějšímu pohlaví.

Jak vypadá měsíční kámen?

Nejčastěji se s ním setkáte ve formě malého kamene zasazeného do náhrdelníku či prstene, případně je k dostání jako volný valounek. Málokterý kámen má tak intenzivní třpyt a odlesky. Bílý, mléčný či jemně pudrový až průsvitný kámen vysílá odlesky sedmi barev spektra. To umožňuje lámání světla na mnoha tenkých lamelách minerálu. Díky tomu se snadno štěpí.

mes2

Foto: etsy.com

Účinky měsíčního kamene

Na otázku, proč si přidat měsíční kámen ke všem ostatním minerálům, je odpověď velmi jednoduchá: vyrovnává emoce a přiznejme si, že ty občas zasáhnou každou domácnost. Citové napětí rozhodně neprospívá žádnému organismu. Pozitivně působí na horní část zažívacího traktu, ale i na játra či slinivku. Ovlivňuje reprodukční orgány a hormonální systém.

Neměl by chybět ani tam, kde děti trpí hyperaktivitou.
Také se věří, že dokáže působit proti nespavosti a náměsíčnosti právě díky vazbám k měsíci.

Mezi znamení, která jsou vůči měsíčnímu kamenu citlivější, patří raci a ryby, ocení jej ale třeba i štíři, kozorohové, panny, váhy a vodnáři. Jeho účinky ale využije každý, neboť klid je právě to, co mnozí neumí zachovat.

Titulní foto: http://thegoldensmith.blogspot.cz/

publikováno: 11. 3. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.