Moderní kuchyňský dřez je šperkem každé kuchyně


dřez_1

Moderní kuchyně je elegantní, reprezentativní, maximálně funkční a komfortní. Přesně takový je i moderní dřez. Vyberte si ten svůj!

Toužíte po moderní kuchyni, ve které se snoubí elegantní design s praktickou funkčností? Nepodceňujte výběr kuchyňského dřezu. Při zařizování kuchyně vás možná nejdříve zajímá, jakou koupíte lednici, jak velká bude spíž, jaké úchytky skříněk se vám nejvíce líbí či do jaké barvy vše sladíte. Dřez v moderní kuchyni již ale není zanedbatelným prvkem, tím, co je stále stejné. Moderní dřezy jsou originální, nápadité, mohou být atypické i tradiční, ale přesto „in".

Při výběru dřezu rozhoduje funkčnost, snadná údržba, odolnost, kvalita, design i cena

I když myjeme většinu nádobí v dnes již téměř nepostradatelné myčce, bez dřezu se v kuchyni neobejdeme. Omýváme zde drobné kousky nádobí, slíváme vodu z těstovin a brambor, napouštíme vodu do varné konvice a hrnců...Výběr kuchyňského dřezu je důležitým rozhodnutím, které významně ovlivní nejen vzhled naší kuchyně, ale i to, kolik na nás v kuchyni čeká práce, a jak bude náročná. Podívejte se na poslední trendy a nechte se inspirovat. Při výběru by měla hrát roli funkčnost dřezu, snadnost údržby, odolnost a kvalita použitého materiálu, design, a v neposlední řadě i cena.

Moderní nerezové dřezy jsou odolné

Nestárnoucí klasikou v našich kuchyních jsou nerezové dřezy z chromniklové potravinářské oceli. Nemají však tu nejlepší pověst – prý není tak těžké je poškrábat či promáčknout. To ale nemusí být pravidlem u moderních nerezových dřezů. Ty nejkvalitnější kusy se vyrábí z velmi silného plechu (1 až 1,2 mm) – u těch riziko promáčknutí rozhodně nehrozí. Proti poškrábání jsou odolnější dřezy s matnou či texturovanou povrchovou úpravou.

Granitové dřezy jsou takřka nezničitelné a navíc skutečně elegantní

Současnou jedničkou moderního kuchyňského interiéru jsou granitové dřezy, které nás snad nikdy nepřestanou bavit. Kompozitní materiály z drceného křemene a pojiva nabízí nesčetné možnosti, co se týče barevnosti dřezu. Volbou číslo jedna do každé přírodně laděné kuchyně jsou dřezy v gurmánských odstínech od jemné smetanové až po temně čokoládovou. Černá, bílá i perlově šedá jsou zase atraktivními variantami do minimalisticky zařízeného interiéru. Kromě designu je třeba vyzdvihnout i praktickou stránku. Granitové dřezy jsou takřka nezničitelné – škrábance, rýhy, vrypy ani otluky je neohrozí. Jsou mimořádně odolné vůči vysokým teplotám. Stávají se v podstatě další pracovní plochou v kuchyni.

Keramický dřez se stane klenotem každé kuchyně

Posledním módním trendem a pomyslnou třešničkou na dortu vyšperkované moderní kuchyně je keramický dřez. Tento skvost moderního designu nelze přehlédnout. Věřte, že se stane i vaší designovou láskou na první pohled. Keramika je rovněž velmi odolným materiálem, odolává působení čistících prostředků, chemikálií, odolává vysokým teplotám i nárazům. Co nás ale okamžitě upoutá, je jejich čistá elegance. Ačkoliv jsou stále populárnější součástí rustikálních kuchyní, své místo si najdou i v moderním interiéru, kde se snoubí elegance a funkčnost. Keramika je návratem k přírodě i vítáním posledních designových trendů.

dřez_3

Protože při výběru moderního dřezu zohledňujeme i jeho praktičnost při práci, zaměřme se i na tvar a doplňkové vybavení našeho dřezu. Podle typu dřezu rozlišujeme jednodřezy, dvoudřezy, dřezy s vaničkou, s odkapem, s vaničkou i odkapem, či dokonce rohové dřezy, které jsou uzpůsobené k umístění do rohu kuchyňské linky a uspoří tak tolik ceněný prostor. Stačí si jen vybrat, který bude ten váš.

Kuchyňský dřez je neodmyslitelnou součástí každé kuchyně, proto není vhodné jeho výběr podcenit. Zvažte své požadavky, zhodnoťte, co od svého dřezu očekáváte, a rozhlédněte se kolem sebe – při výběru dřezu hraje významnou roli i to, jak je zařízený celý kuchyňský interiér.

Tip: Došperkujte si kuchyňský dřez vhodnou dřezovou baterií. Velice efektním pomocníkem je např. dřezová baterie se sprchou, která Vám velice usnadní častější mytí nádobí. Nezapomeňte ani na čištění a údržbu dřezů – zásadně tím prodloužíte šmrnc a lesk. Doporučujeme pouze značkové prostředky např. od firmy Blanco.
publikováno: 12. 1. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.