Moderní nafukovací matrace může nahradit postel


matr

Nafukovací matrace je asi většině lidí známa jako klasické barevné lehátko určené pro dovádění ve vodě. V současné době se však možnosti využití mnohonásobně rozšířily, a to díky vývoji samotných matrací, které jsou tak k dostání v rozmanitých tvarech, rozměrech a materiálech. Moderní nafukovací matrace se dají využít v exteriéru i interiéru a mohou být plnohodnotnou náhradou klasické postele.

S nafukovací matrací lze ušetřit místo například v malém bytě, typicky v garsonce, kde klasická postel v místnosti překáží. Po noci se jednoduše vyfoukne, a uvolní se tak prostor, aby nebyl nikterak omezen provoz domácnosti. Hodí se také jako lůžko pro návštěvy, je-li z patřičně odolného materiálu, poslouží i na zahradě nebo při kempování. Jak je vidno – výrobci moderních nafukovacích matrací cílí především na univerzálnost využití.

Nafukovací matrace má několik komor

Při pořizování nafukovací matrace dbejte především na počet komor, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení vzduchu a nedocházelo k tomu, že v místě většího zatížení se matrace propadne a na opačném konci naopak zvedne. Je také příhodné rozmístění více ventilů. Ty by měly být bezpečností, aby nemohlo dojít k nechtěnému vyfouknutí v případě, že by během spánku došlo k jejich otevření. Ventily jsou povětšinou standardní, takže si při nafukování vystačíte s běžnou nožní nebo ruční pumpou. O dokonalé propnutí se u luxusnějších typů stará konstrukce z měkkého materiálu, která tak zajistí, že se dá matrace skutečně využívat jako postel, aniž by bylo jakkoliv ubráno z uživatelského komfortu a pohodlí.

Nafukovací matrace (jednolůžko) stojí od 200 Kč výše.

14346030_43ff37dec3

Semišový povrch – příjemný na dotyk

Matrace určené k výše popisovanému účelu se vyrábí z odolnějšího materiálu, než s jakým se obvykle setkáte u nafukovacích míčů a dalších doplňků k vodnímu vyžití. Ten má stranu, jež přichází do styku s pokožkou, opatřenou jemným semišem, co je příjemný i snadno čistitelný lehce navlhčeným hadříkem.

Různé velikosti zajistí všestranné využití

K dostání jsou samozřejmě různé velikosti. Matrace tak poslouží jedné osobě, ale i dvojici, výjimkou nejsou ani podstatně větší typy, na kterých se vyspí třeba celá rodina. Mimo to existují i dětské verze, aby matrace určená pro vaši ratolest nezabírala zbytečně moc místa. Některé varianty nabízí i možnost „přeložení“, kdy se zvětší výška matrace, která se tak v případě potřeby může stát i sedačkou.

4861653565_2a8b9ce30c

Nafukovací matrace je výborným tipem na to, jak ušetřit místo v mnoha situacích. Vyfouknutá a složená se vejde do běžné tašky nebo batohu, a tak nic nebrání snadnému převozu, třeba na chatu. Vždy však dbejte na pokyny, které při nákupu obdržíte, aby nedošlo k nevratnému poškození. Je totiž zcela jasné, že vyžaduje opatrné zacházení, jímž se vyvarujete protrhnutí materiálu.

 

publikováno: 16. 7. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.