G+

 

 

Moderní nafukovací matrace může nahradit postel


matr

Nafukovací matrace je asi většině lidí známa jako klasické barevné lehátko určené pro dovádění ve vodě. V současné době se však možnosti využití mnohonásobně rozšířily, a to díky vývoji samotných matrací, které jsou tak k dostání v rozmanitých tvarech, rozměrech a materiálech. Moderní nafukovací matrace se dají využít v exteriéru i interiéru a mohou být plnohodnotnou náhradou klasické postele.

S nafukovací matrací lze ušetřit místo například v malém bytě, typicky v garsonce, kde klasická postel v místnosti překáží. Po noci se jednoduše vyfoukne, a uvolní se tak prostor, aby nebyl nikterak omezen provoz domácnosti. Hodí se také jako lůžko pro návštěvy, je-li z patřičně odolného materiálu, poslouží i na zahradě nebo při kempování. Jak je vidno – výrobci moderních nafukovacích matrací cílí především na univerzálnost využití.

Nafukovací matrace má několik komor

Při pořizování nafukovací matrace dbejte především na počet komor, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení vzduchu a nedocházelo k tomu, že v místě většího zatížení se matrace propadne a na opačném konci naopak zvedne. Je také příhodné rozmístění více ventilů. Ty by měly být bezpečností, aby nemohlo dojít k nechtěnému vyfouknutí v případě, že by během spánku došlo k jejich otevření. Ventily jsou povětšinou standardní, takže si při nafukování vystačíte s běžnou nožní nebo ruční pumpou. O dokonalé propnutí se u luxusnějších typů stará konstrukce z měkkého materiálu, která tak zajistí, že se dá matrace skutečně využívat jako postel, aniž by bylo jakkoliv ubráno z uživatelského komfortu a pohodlí.

Nafukovací matrace (jednolůžko) stojí od 200 Kč výše.

14346030_43ff37dec3

Semišový povrch – příjemný na dotyk

Matrace určené k výše popisovanému účelu se vyrábí z odolnějšího materiálu, než s jakým se obvykle setkáte u nafukovacích míčů a dalších doplňků k vodnímu vyžití. Ten má stranu, jež přichází do styku s pokožkou, opatřenou jemným semišem, co je příjemný i snadno čistitelný lehce navlhčeným hadříkem.

Různé velikosti zajistí všestranné využití

K dostání jsou samozřejmě různé velikosti. Matrace tak poslouží jedné osobě, ale i dvojici, výjimkou nejsou ani podstatně větší typy, na kterých se vyspí třeba celá rodina. Mimo to existují i dětské verze, aby matrace určená pro vaši ratolest nezabírala zbytečně moc místa. Některé varianty nabízí i možnost „přeložení“, kdy se zvětší výška matrace, která se tak v případě potřeby může stát i sedačkou.

4861653565_2a8b9ce30c

Nafukovací matrace je výborným tipem na to, jak ušetřit místo v mnoha situacích. Vyfouknutá a složená se vejde do běžné tašky nebo batohu, a tak nic nebrání snadnému převozu, třeba na chatu. Vždy však dbejte na pokyny, které při nákupu obdržíte, aby nedošlo k nevratnému poškození. Je totiž zcela jasné, že vyžaduje opatrné zacházení, jímž se vyvarujete protrhnutí materiálu.

 

publikováno: 16. 7. 2012
přečteno: 1190×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...