Moderní obklady do kuchyně jsou funkční a stylové


Obklady do kuchyně mohou být vyrobeny také ze skla.

Kuchyň je místností, kde jsou nároky na vhodné vybavení velmi vysoké. Kvalitní nábytek, spotřebiče i obklady do kuchyně jsou základní pilíře chytře zařízené kuchyně, kde se i rutinní činnosti stanou zábavou a potěšením. Chcete-li vybavení své kuchyně přiblížit aktuálním trendům, zvolte obklady do kuchyně, které jsou momentálně hitem číslo jedna.

Obklady do kuchyně různých barev, vzorů i materiálů

Kuchyň je pro mnohé gurmány a nadšené kuchaře místem, kde se úmysly a chutě proměňují na skutečné pokrmy. Proto velmi záleží na tom, jak se v ní všichni budou cítit. Zda dobře, nebo špatně, to je i otázkou volby obkladů. Ty mohou být různých barev, vzorů a materiálů. Zapomeňme na klasickou keramiku, nyní si představíme trendové a moderní obklady do kuchyně.

Obklady do kuchyně ze skla jsou aktuálním hitem

Jasnou jedničkou jsou v kuchyních keramické obklady, a to už celkem dlouho. V poslední době jim však úspěšně šlapou na paty skleněné obklady do kuchyně. Sklo totiž kombinuje vysokou užitkovou hodnotu s nadčasovým designem, který byl a je trendy nyní a bude i nadále.

Skleněné obklady do kuchyně se snadno udržují, jejich speciální povrchová úprava odolá i vysokým teplotám jdoucím od sporáku a velké formáty, které se do kuchyní povětšinou umisťují, jsou schopny svým lesklým povrchem prosvětlit místnost a přidat jí na dynamičnosti. Je však nutné počítat s tím, že obklady do kuchyně ze skla jsou dražší investicí než tradiční forma.

„Věděli jste, že skleněné obklady lze využít i v koupelnách? Více se dočtete zde.“

Méně obvyklé obklady do kuchyně: ve formě nátěru, z plastu a z kamene 

Vedle skla lidé volí i méně tradiční materiál pro jejich obklady do kuchyně. Z těch oblíbených je to speciální nátěr s unikátními hydrofilními vlastnostmi, plastové krycí desky velkých formátů či desky z kamene. Všechny tyto druhy stírají nutnost použít klasického a dlouho využívaného rozměru 10 x 10 cm, který vypadá pěkně, ale při namáhavém čištění spár ho prokleje nejeden majitel kuchyně. Výjimkou proto v této době nejsou ani rozměry obložení ve formě desek 30 x 120 cm a další varianty. Obklady do kuchyně dneška jsou tak naprosto odlišné od stylu využívaného v minulosti.

Na co musíte myslet, když budete vybírat obklady do kuchyně?

  • na rozměry místnosti
  • na výsledný design
  • na barevné sladění se zbytkem kuchyně, v případě otevřeného prostoru i se zbytkem celého bytu či domu
  • na své finanční možnosti
  • na materiál obkladů a jeho vlastnosti
  • na typ a vzhled kuchyňské linky
  • na čas, který jste ochotni věnovat údržbě
  • na to, zda instalaci zvládnete sami, nebo budete muset oslovit odborníky

Pokud chcete, aby byly obklady do kuchyně užitečným a stylovým doplňkem, poohlédněte se po moderních typech, o kterých vás informoval tento článek. U většiny z nich garantují výrobci dlouhou životnost i odolnost, a tak to bude rozumná investice do svěžího a originálního vzhledu interiéru vašeho obydlí, které vykouzlí stylové obklady do kuchyně.

publikováno: 22. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.