Moderní obytné přívěsy jsou symbolem luxusu a svobody


red-caravan-from-ebay

Do kategorie s názvem Architektura se tento článek možná nehodí, ale byla by škoda nepodívat se blíže na moderní obytné přívěsy. Na mysli v tomto případě vyvstane nejspíše dovolená v nevzhledném vypůjčeném karavanu, kde je třeba značná snaha o přizpůsobením aktuálním životním podmínkám. Moderní obytné vozy jsou však jiné, a také proto se cestování s obytným přívěsem stává opět velmi oblíbenou záležitostí.


Často jsou to totiž designová paráda, která však není jen pěkná na pohled, ale také poskytuje potřebný komfort i pro dlouhodobé přebývání. Pravdou je také to, že cena takového obytného přívěsu se může srovnávat s menším městským bytem.

Moderní obytný přívěs a interiér

Díky využití moderních materiálů působí prostor karavanu okamžitě po vstupu mnohem přívětivěji, než jste zvyklí. Dřevo v teplých odstínech dýchá domovem a propracované kovové prvky v kuchyni značí kvalitu i v takto stísněných prostorách.

Nezbytné je využití chytrých nápadů a vychytávek do prostoru, kde se musí využít každá píď. Proto zde najdete spoustu zasunovacích nebo vyklápěcích míst, díky nimž už není problém ani s nedostatkem úložného prostoru.
Jednotlivé prostory bývají odlišeny podlahou z různých materiálů a s různými dekory.
Výrazná je práce s osvětlením, díky němuž dostávají vnitřní prostory zcela nový rozměr.

karavan

Zdroj: airstream.com

Moderní obytné vozy už nejsou jen symbolem svobodného život, jak tomu bývalo třeba za časů hippies, ale znamenají také vyjádření sociálního postavení. Luxusní obytné přívěsy si totiž nemůže dovolit každý. Jejich interiér připomíná luxusní byt se vším všudy.

Exteriér obytných přívěsůFotolia_61752815_XS

Spíše, než ke změnám v interiéru, dochází k úpravám celkového tvaru, využití prosklených ploch a dalších náležitostí exteriéru. Záleží samozřejmě na velikosti samotného přívěsu a na tom, jak často se bude převážet, protože některé rozměrnější typy jsou vhodné například k víkendovému i dlouhodobému bydlení, avšak už ne tak pro cestování.

Život v obytném přívěsu

Život v karavanu nemá zrovna kladnou pověst a ten, kdo tak žije, může být dokonce označován za podivína. Přitom v zahraničí se nejedná o nic výjimečného. Proč také, když je dostupné vše, co třeba v malé garsonce. Jen bez vysokého nájmu...

 

Rozhodně se nejedná o životní styl pro každého a vždy bude brán jen jako jakési alternativní řešení. I tak je ale život mimo civilizaci zajímavou zkušenosti a dobrodružstvím, které stojí za vyzkoušení. A hlavně existuje možnost kdykoliv se sbalit a vyrazit na delší výlet bez nutnosti plánování ubytování nebo stravování.
Obytné přívěsy jsou hlavně ve Spojených státech velmi oblíbené. Jistě jste se někdy setkali i s turisty z Německa nebo Holandska, kteří tráví celé prázdniny na čtyřech kolech a jen mění místo. Pro odpočinek v důchodu ideální řešení...

Titulní foto: juiced

publikováno: 16. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.