Moderní relaxační zóny mají podobu hliníkové pergoly


pergola

Je nejvyšší čas na vybudování zahradního posezení! Řešení v podobě pergoly je asi nesmrtelné – levná, jednoduchá a praktická konstrukce ochrání jak nábytek, tak i osazenstvo před deštěm či nepříjemnými slunečními paprsky a poskytne perfektní místo pro odpočinek. Navíc existuje modernější a variabilnější řešení, než tradiční dřevěná konstrukce. Hliníkové pergoly jsou hitem posledních sezon!
 

Hliníková pergola má totiž oproti dřevu několik výhod: netřeba ji nijak ošetřovat, je opravdu odolná, disponuje moderním vzhledem a dá se jednoduše přizpůsobit změnám terasy. Kdo netouží po tradici v podobě dřeva, ale dává přednost modernějšími vzezření, měla by pro něj být hliníková pergola jasnou volbou.

Hliník jako alternativa dřevěné konstrukce

Příliš mnoho jiných možností, než sáhnout po dřevu, v minulých dobách nebylo. Experimenty s plastem skončily dříve, než pořádně začaly, protože jeho vlastnosti nevyhovovaly jak požadavkům na stabilitu (změny v barvenosti, kroucení), tak na odolnost (sluneční záření či povětrnostní podmínky). U hliníku ale nic takového nehrozí, a proto se stává vyhledávaným materiálem ve stavebnictví.

Výhody hliníku oproti dřevu

  • lehká konstrukce, kterou lze použít všude
  • moderní vzhled spojuje kvalitu i design
  • hliník nevyžaduje údržbu
  • dlouhá životnost
  • cena (levné varianty se pohybují kolem 40 000,-)


964d9a638f5b1fb2f0f7a85211f02d33

Zdroj: pergola.howtodiyhome.com/

Mnoho variant hliníkových pergol

Hliníkové pergoly se dají sehnat v mnoha provedeních – od jednoduchých modelů vybavených levnějšími výplněmi, až po takové, jenž disponují naklápěcími stínícími lamelami nebo bezpečnostním sklem. Protože jsou lehké, nemusíte se omezovat ani rozměry. Hliníková konstrukce snadno zakryje i velké plochy.
Zapomínat se nesmí ani na design, který bývá také jedním z důvodů, proč padne volba právě na hliník. Pro přístřešky postačí ta nejobyčejnější konstrukce, avšak pro pergoly se hodí využít nabídky vzhledově kvalitnějších trubek. Jednak se jedná o tvar, kterému dominují zaoblené hrany, tak také o barvu. Vybírat můžete z odstínu typického pro hliník, ale třeba také z antracitové, bílé či bronzové barvy.

Hliníková pergola a výplň její střechy

Kromě naklápěcích lamel, o nichž už byla řeč, existují i další možnosti. Pohyblivé lamely patří do kategorie luxusu, zároveň ale poskytují největší komfort. Ve sklopeném stavu přes ně nepronikne ani kapka vodya naopak v teplých dnech jimi může cirkulovat příjemný vánek. 
Ne každý chce, aby byla pergola v absolutním stínu, navíc by mohla bránit světlu v pronikání do pokoje. Oblíbené řešení tak má podobu látky, která jde snadno srolovat a schovat před deštěm v kazetě na konstrukci pergoly. Pevné panely mohou být z tvrzeného tónovaného skla, v dražších variantách pak z bezpečnostního.
Oblíbené jsou i systémy, kde je prostor mezi lamelamy vyplněn tónovaným sklem a dá se buď manuálně nebo pomocí motoru shrnout do strany nebo nahoru

Hliníková pergola vypadá jako jakýsi šperk domu. Kdo však patří mezi neoblomné fanoušky dřeva, toho nepřesvědčí ani celá řada výhod, jenž tento materiál přináší. Pokud však uvažujete o rozšíření pergoly na zimní zahradu, pak by měl být hliník jasnou volbou.

Titulní foto: 1decor.net 

publikováno: 31. 3. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.