Moderní sprchová hlavice je ozdobou koupelny


Moderní sprchová hlavice je ozdobou koupelny

Doby, kdy sprchová hlavice byla pouze funkční součástí celku nazývaného sprcha, jsou dávno pryč. Dnes je sprchová hlavice také jedním z estetických dominantních prvků místnosti. Nabídka trhu je velmi široká a umožňuje orientovat se na základě různých parametrů. Moderní sprchová hlavice je totiž funkční, dobře vypadající a komfortní.

Dnešní sprchové hlavice umožňují dopřát si sprchu různými způsoby, osvěžení proudem vody může být totiž díky důmyslně rozmístěným tryskám i kvalitní masáží a velmi příjemným relaxačním zážitkem, a to například tehdy, kdy je součástí sprchy i speciální LED světlo měnící zabarvení podle teploty vody. Jaká tedy může být sprchová hlavice?

Moderní sprchová hlavice má průměr i několik desítek centimetrů

Sprchová hlavice následující trendy dotýkající se vybavení koupelen je velmi stylová, poutající pozornost a umožňující komfortní sprchování, s čímž jednoznačně souvisí i její velikost. Aktuálně jsou upřednostňovány typy větších rozměrů, protože taková sprchová hlavice je nápaditá, ale z hlediska proudu vody také mnohem příjemnější. Obvykle větší velikost zajistí, že tryskající voda připomíná svou jemností déšť, a to zvláště v případě, kdy je sprcha umístěna tak, aby kapky vody dopadaly na tělo přímo shora. Sprchová hlavice zastupující moderní trendy může být klasického kulatého či oválného tvaru, ale také čtvercová nebo obdélníková, výjimkou nejsou ani atypické varianty – například tvar hvězdice či květu.

Moderní sprchová hlavice typu „tropický déšť“ o průměru cca 25 cm v levném provedení plast/chrom stojí okolo 500 Kč.

Žádaná je nastavitelná sprchová hlavice

Mimo podoby jednotlivých součástí koupelnového vybavení se samozřejmě pozměnily i nároky a požadavky, které se ke konkrétnímu prvku vztahují. Dříve se hledělo především na to, aby sprchová hlavice pouze plnila svůj účel, dnešní doba nahrává tomu, aby ji bylo možné nastavovat dle potřeby a disponovala tedy různými funkcemi, jimiž zvyšuje komfort a pohodlí celkového užívání.

Určitým standardem je proto nastavování proudu, čímž je možné dojít od lehkého sprchování až k silnějším masážím pomocí vody. Lze tedy volit nejen intenzitu a způsob tryskání vody, ale také směr (zejména u napevno zabudovaných hlavic). V tomto ohledu je také důležité, aby příslušné ovládací prvky byly na hlavici umístěny tak, aby bylo snadné je používat. Vhodnější je jistě sprchová hlavice, která má příslušné korigující tlačítko na místě, kde je možné ovládat ho palcem ruky, v níž uživatel sprchu drží.

Sprchová hlavice splňující přísné požadavky moderních představ o bydlení musí překvapit vhodným designem a nabízet plný komfort užívání, kdy se proces sprchování stává velmi příjemným zážitkem, ne pouze prostředkem, jak vykonávat nutnou denní hygienu.

 Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

 

 

publikováno: 28. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.