Moderní svatební dekorace jsou ve znamení květin a jemnosti. Inspirujte se


Svatební dekorace

Je to zvláštní den, který si zasluhuje výjimečnost ve všech směrech. Kromě významného okamžiku v životech dvou rodin se stává svatební den i příležitostí pro oko estéta. Do velké události se zainteresovaní nebojí vkládat velké finanční sumy. Mezi významné investice patří výzdoba, a to nejen ta květinová. Přitom stačí dobrý nápad a není třeba utratit jmění.

 

Malá svatba pro nejbližší okolí nebo hostina se vší parádou? Okamžik, kdy si vyměníte prstýnky trvá jen chvíli, o poznání déle pak strávíte na oslavě a s partnerem pak na takové okamžiky budete vzpomínat navždy. Už jenom proto by se měla svatební dekorace dotáhnout až k dokonalosti.

Svatební dekorace moderně a bez zbytečného sentimentu

Jestli pojmete svatbu jako vrcholnou módní a designovou událost, nebo vsadíte na střídmost a decentnost, je na vás. Výzdoba se nemusí blyštit, květiny mohou hrát v jemných odstínech a střídmě vyzdobené prostry umožní zazářit té, která je hvězdou dne - nevěstě.
Prim hraje samozřejmě květinová výzdoba. Propojit romantiku a luxus není náročné, zejména v kyticích a kětinové výzdobě, kdy úlohu plní třeba trendová efektní barevná kombinace hortenzií, hyacintů, orchidejí a pivoněk.

Od základu ve čtyřech krocích

Styl a téma: Jakmile se shodnete těchto dvou záležitostech, máte už téměř vyhráno. Odpíchnout se můžete od šatů nevěsty, které určí formálnost a celkový styl. Velká formální svatba znamená více dekorací a náročnější organizaci, než skromná neformální obřad v přírodě s nejbližšími.

Barevné schéma: Do něj budete ladit květiny, ubrusy, prostírání, šaty družiček, dress code hostů, detailisté pak mohou barevně sjednotit třeba i výber dezertů.

Svatební dekorace

Výzdoba musí korespondovat s místem. Interiéry jsou jako dělané pro svíčky, v exteriéru můžete vše inscenovat do altánku s využitím pochodní nebo lampiónů a světelných řetězů.

Dekorace a vybavení nemusíte pořizovat komplet nové. Lze si je pronajmout nebo koupit takové, které už bude vyzkoušené. Začněte v dostatečném předstihu, abyste měli čas sladit i detaily.

Co nesmí chybět: svatební dekorace na stůl

Nezapomeňte, že na vyzdobený stůl se toho musí vejít ještě spousta. Jednohubky, sladkosti, sklenice, misky, talíře... Myslete na pohodlí hostů a výzdobu vybírejte spíše decentně. Vysoké květiny stíní, rozložité zase zabírají velkou plochu, voňavé překryjí aroma jídla i drinků.

Ke svatbě patří romantika a pro tu jsou symbolem svíčky. Slavnostní tabule s nimi ožije hlavně za šera. Ve skleněných nádobách budou chráněny od větru a průvanu, bezpečně izolovány od svatebčanů a navíc lze do nádob umístíte další barevné elementy.

Moderní svatební dekorace

Svatební dekorace mají jednu velkou výhodu: nepodléhají módě a trendům. Ba co víc, starožitné kousky vyčarují stylovou aještě slavnostněhší atmosférou. Svícny, příbory, skleničky, podnosy nebo židle tak klidně vytáhněte od prababičky ze sklepa.

Svatební dekorace

Zábavné a jednoduché triky

Jednoduchý stojan na čajovou svíčku získáte obrácením sklenice na víno nebo sekt, pod kterou umístíte některou z květin, která je součástí květinové výzdoby. Dlouho svěží zůstanou dužinaté listy (jeřáb i s plody nebo cesmína).
Je-li ve výdzobě řada stříbrných nebo zlatých detailů, pak můžete na láhve sektu použít sprej se stříbrnou nebo zlatou barvou a celou láhev zabalit do odlesků drahých kovů.

Barevným pískem nebo štěrkem naplňte vysoké sklenice, kterým do hrdla upevněte dlouhou cvíčku.
Využívejte živých květů z daného ročního období. Odrazí se to na ceně, ale hlavně vytvoří atmosféru, která i z fotek nebo videí bude všudypřítomná. Na detailech přece záleží!
Pro přítomné zkuste vytvořit fotokoutek s rekvizitami. Postačí třeba jen papírový rám s datem a událostí, v němž si hosté mohou pořídit fotku. Není třeba budovat hned fotostěnu, postačí i taková maličkost!

Svatební dekorace

Svatební dekorace na auto

Auto pro nevěstu je přichystané, motor běží, nevěsta přichází, nastupuje, probíhá závěrečná zdravice, dveře se zavírají a... všechny oči padnou na vyzdobený vůz. Minimálně podle kapoty by mělo jít poznat, že tady má někdo velký den.
Výraznými stuhami nic nezkazíte, ale kýčovitou růžovou mašli nechte v garáži a dejte vědět jinak, jaké osazenstvo jede ve voze.

Jemná dekorace může mít podobu řetěze z květin po stranách auta nebo odolné barevné organzy v kombinaci s tradiční panenskou bílou. Barvy dolaďte ke květinám na kapotě, případně jiné ozdobě.

Ze svatební výzdoby by se neměl stát strašák. Stačí se držet svého vkusu a nesklouznout k laciným cetkám a zbytečnému množství. Nic nezkazíte skleněnými doplňky, ať je téma jakékoliv.
Není nutné, aby se svatební den stal tím nejdražším okamžikem v životě. Už tak bude nezapomenutelný a vzpomínku si budete nosit na prsteníčku denodenně.

publikováno: 4. 12. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.