Moderní termostatické hlavice můžete ovládat i přes mobilní telefon


termohlavice

Máte ve svém domě nebo bytě radiátory, u kterých musíte i několikrát během dne upravit teplotu tak, aby odpovídala vašim představám? Špatným nastavením teploty se zhoršuje komfort při bydlení, navíc dochází ke zbytečným nákladům za vytápění způsobeným přetápěním místností. Pokud nechcete kompletně rekonstruovat topný systém, přesto si však regulaci usnadnit, popřemýšlejte nad pořízením inteligentních termostatických hlavic. Můžete je ovládat i pomocí telefonu a teploty upravit v závislosti na čase.

Vyměňte staré termostatické hlavice za inteligentní

Moderní otopné systémy se dnes běžně napojují na pokročilý systém regulace s mnoha možnostmi nastavení. Pokud takové vytápění ve své domácnosti nemáte, přesto si můžete dopřát veškeré výhody související s využíváním inteligentních regulačních systémů. Stačí vyměnit zastaralé mechanické hlavice za moderní a inteligentní, které jsou vybaveny řadou funkcí.

Zvýšíte tak komfort při bydlení a snížíte náklady za vytápění při minimu investic a stavebních úprav. Na trhu narazíte i na univerzální inteligentní termostatické hlavice, které se dají připojit k téměř jakémukoliv typu radiátoru. Po nainstalování je snadno připojíte k domácí internetové síti a veškeré výhody budete moci začít používat v podstatě okamžitě.

Výměna starých mechanických hlavic za moderní je jednoduchá.

Snadné ovládání i většího počtu termostatických hlavic

Ke stávajícímu radiátorovému topení můžete připojit třeba jen jednu termostatickou hlavici. Takové řešení je dobrou volbou například do malých bytů, ve kterých je třeba reagovat na změny teplot jen v jedné místnosti. Pohodlnějším a komplexnějším řešením je však výměna hlavic za moderní u všech radiátorů. Při pořízení hlavic od jednoho výrobce budou komunikovat na jednom internetovém kanálu domácí sítě, a tak je budete moci všechny obsluhovat z jednoho místa. Ucelený systém regulace s využitím inteligentních termostatických hlavic tak nachází své uplatnění i ve vícepodlažních nebo dvougeneračních domech.

Hlavice můžete dále ovládat ručně

Moderní systémy vytápění se zpravidla ovládají pomocí centrálního termostatu s připojením na všechny radiátory. Ve chvíli, kdy dojde k výpadku elektřiny, je regulace v podstatě nemožná. Výhodou inteligentních termostatických hlavic je fakt, že je můžete při výpadku energie ovládat i ručně. Mechanická funkce tak zůstává zachována.

Snadné nastavení teploty z počítače nebo mobilního telefonu

Termostatické hlavice spadající do kategorie SMART zařízení komunikují prostřednictvím internetového připojení, a tak je můžete ovládat odkudkoliv. Teploty snadno upravíte na několik kliknutí na počítači nebo chytrém mobilním telefonu. K většině výrobků jsou k dispozici i intuitivní mobilní aplikace, které vás budou díky notifikacím informovat o náhlém výkyvu teplot nebo jiných problémech. Díky možnosti vzdáleného ovládání si teplotu nastavíte ještě před příchodem z práce. Nad vnitřní teplotou v bytě nebo domě budete mít přímý dohled třeba i na dovolené v zahraničí.

Inteligentní termostatické hlavice můžete ovládat odkudkoliv

Přednastavení programů vytápění

Moderní termostatické hlavice jsou programovatelné. Teploty můžete nastavit i podle času. V době, kdy jste běžně v práci, tak můžete podle času nastavit snížení teploty. Ta se pak automaticky zvýší před tím, než se vrátíte domů. Při připojení více hlavic do SMART systému pak můžete nastavit rozdílné teploty v jednotlivých místnostech.

Nejmodernější hlavice reagují na přítomnost uživatele

Kromě možnosti vzdáleného manuálního ovládání či regulace podle nastavených časových programů jsou mnohé inteligentní termostatické hlavice vybaveny řadou doplňujících funkcí. Některá jsou například schopny sledovat i přítomnost či nepřítomnost členů rodiny nebo jejich vzdálení od domu. Systém tak automaticky vyhodnotí, že se v domě delší dobu nikdo nevyskytuje, a teplotu sníží. Existují i typy, které teplotu nastaví i s ohledem na předpověď počasí. Snížení nákladů na vytápění se na účtu za energii viditelně promítne už po prvním měsíci používání.

Nevýhody moderních termostatických hlavic

Jistě se ptáte, mají-li inteligentní termostatické hlavice i nějaké nevýhody. Kromě vyšších pořizovacích nákladů ve srovnání s mechanickými typy se mohou vyznačovat vyšším rizikem poruchovosti. Každá technologie s sebou riziko závady nese a jinak tomu není ani i SMART systémů. I při výpadku nebo závadě však zůstává možnost mechanického ovládání zachována, nemusíte se tak bát, že byste při poruše o možnost regulace zcela přišli. Další nevýhodou může být nekompatibilita některých zařízení s jinými výrobky z kategorie SMART technologií. Výrobci se však snaží navrhovat co nejuniverzálnější řešení, která je možné implementovat téměř kamkoliv.

Pokud chcete mít s nastavováním teplot v interiérech co nejméně starostí a chcete snížit náklady na spotřebu energií bez větších stavebních úprav, pořízení inteligentních termostatických hlavic je dobrou volbou. Přečtěte si i další články, ve které se na chytré spotřebiče a systémy zaměřujeme:

publikováno: 19. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.