Moderní tištěné vícedílné obrazy hýří barvami a nápady


Vícedílné obrazy vám pohohou ozvláštnit váš interiér

Prázdné stěny nejsou nic pohledného, a už vůbec s nimi nevytvoříte příjemný interiér. Pokud nejste fanoušky rustikálního nábytku a preferujete spíše moderní vybavení, pak je třeba přizpůsobit i výzdobu, tedy také obrazy. Ty moderní hýří barvami, abstrakcí a hlavní roli hraje originální nápady. Ať už se rozhodnete pro solitérní obraz či vícedílný, pak si můžete být jistí, že interiéru se dostane potřebného osvěžení.

Trend vícedílných obrazů se objevuje minimálně druhou dekádu, ovšem nyní dostaly obrazy díky technickým možnostem nový rozměr – a to doslova. Potisk plátna lze provádět až do opravdu velkých rozměrů bez ztráty kvality. Pak už si stačí vybrat motiv dle libosti.

Motivy vícedílných obrazů

V žádném případě se nemusíte obávat toho, že nenajdete to své. V nabídkách jsou tisíce motivů, od počítačové grafiky, přes velkoformátové fotografie, až po konkrétní motivy. Oblíbené jsou kupříkladu detaily, městský život nebo mystická témata. Avšak pozor na unikátnost - často se však jedná o komerční obrazy, kdy si stejné dílo mohou zakoupit desítky dalších lidí. A po tom ne každý touží. I tady však existuje řešení výroby na zakázku i dokonce vlastního návrhu.Kdo není zrovna fanouškem potisku, také pro něj existuje řešení: ručně malované vícedílné obrazy, za něž si ale musí adekvátně připlatit za vynaložené úsilí a originalitu.

Vícedílné obrazy a rozměry

Variabilita je skutečně téměř neomezená. Od čtvercového tvaru malých rozměrů, až po obdélníky do výšky více než dva metry. Tvary lze navzájem kombinovat a seskupovat, což ale záleží na zvoleném motivu. Při věšení je potom nutné důkladně proměřovat nejen rozmístění obrazů, ale také vzdálenost mezi nimi. Ta má na výsledný dojem zásadní vliv.Ve velkých rozměrech se stanou dominantou místnosti, proto důkladně vyberte motiv i barvy podle toho, kam jej hodláte umístit. Do obývacího pokoje volte klidnější motivy teplých barev, do chodeb a hal se nebojte sáhnout kupříkladu po extravaganci v černobílém provedení, do kuchyně pak zvolte třeba makro fotografii ve svěžích odstínech.

Fotolia_49961855_XS 

Kvalita tisku

O kvalitě provedení potisku plátna nemusíte pochybovat.
- obraz je upraven grafikem tak, aby přesně vyhovoval požadovanému počtu obrazů a jejich rozměrům, případně je provedena barevná korekce
- před tiskem si vše zkontrolujete
- tisk technologií odolné proti mechanickému poškození
- ochrana proti UV záření a vodě (lze obraz otírat vlhkým hadříkem)
- samotný motiv musí být v dostatečné kvalitě

Obrazy patří k domovu odedávna a jejich obliba trendům rozhodně nepodléhá. Jediné, co se mění, jsou techniky a tématika. Sběratelé a znalci umění by takovými obrazy pohrdli, ovšem do moderních interiérů jsou jako dělané. I když jsou odolné, po několika letech je i díky finanční dostupnosti můžete bez výčitek vyměnit za jiný, neokoukaný, motiv.

 

publikováno: 10. 5. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.