PR článek

Myši, švábi, štěnice... Jak se zbavit domácích škůdců jednou provždy?


Fotolia_180831828_XS

Domácí škůdci se můžou objevit v každé domácnosti. A dokážou nás pořádně potrápit. Existují ale způsoby, jak se jich účinně a spolehlivě zbavit. Hlavní je důkladnost a včasný zásah. V některých případech je už ale nutná deratizace či dezinfekce od profesionálů.


Deratizace a desinfekce Deratus Olomouc

Škůdců bychom se měli zbavit co nejdříve. V lepším případě ničí potraviny, oblečení a majetek. Ale hlavně mohou způsobit zdravotní potíže. Kromě alergických reakcí je to přenos nejrůznějších chorob. V případech, se kterými si už sami poradit nedokážeme, je na místě využít deratizace, desinfekce nebo dezinsekce od odborníků.

Jak domácnost ochránit před škůdci?

Proti hmyzu i hlodavcům existují nejrůznější spreje a jiné přípravky, ale to často nestačí. Většina škůdců se živí tím, co naše domácnost nabízí. Ať už to jsou dostupné potraviny, odpad, oblečení anebo i naše krev. Proto bychom jim v tom měli zabránit a tato opatření preventivně dodržovat i po odstranění škůdců.

  • Udržujme domácnost v co největší čistotě. Vynášejme často odpadky, dobré je také pořídit si uzavíratelný koš s víkem. Pravidelně čistěme toalety a potrubí.
  • Tekutiny, jako jsou šťávy a limonády, nenechávejme volně otevřené. Pro hmyz jsou velkým lákadlem.
  • Trvanlivé potraviny dávejme do uzavíratelných nádob.
  • Oblečení uchovávejme v suchu a čistotě.
  • Pravidelně domácnost uklízejme.
  • Zabraňme, aby se k nám škůdci dostávali zvenku: pořiďme si sítě na okna a utěsněme všechny škvíry.
  • Mravencům vadí aromatické látky. Zkusme je rozptýlit v místech, kde se u nás doma vyskytují.
  • Nemějme doma vlhko. Většina hmyzu, jako jsou třeba švábi, ho milují.

Stále se škůdci bojujeme? Obraťme se na profesionály

U některých škůdců je skoro nemožné se jich zbavit svépomocí. Mezi takové patří švábi, štěnice anebo rozsáhlé myší kolonie. Čím déle u nás budou, tím víc se budou množit a rozrůstat se. Na místě je proto včasná deratizace nebo desinfekce od profesionálů. Nemusíme mít výčitky svědomí, škůdci se mohou dostat i do těch nejčistších domácností. Deratizátoři toto vědí a rozhodně se na vás nebudou dívat skrz prsty.

publikováno: 29. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.