Na vysokou trávu se osvědčí bubnová sekačka


tr

S bubnovou sekačkou pokoříte jakkoliv vzrostlou trávu. Pro boj s vysokým porostem jsou tím nejpopulárnějším řešením. Ideální řešení pro ty, kdo potřebují seno: snadno posečete rozsáhlé louky a ušetříte spoustu námahy. Schopnost poradit si s dlouhými stébly ocení i ti, kteří sečou jen občas. Usnadněte si práci a pořiďte si skvělého pomocníka pro práci na zahradě.

Sekat rychle, ale přesto důkladně. Udělat co nejvíce práce, ale na druhou stranu nevyčerpat veškerou energii. Přesně tak by chtěl pracovat každý. Bubnová sekačka na vysokou trávu vám tuto činnost usnadní a už se nebudete muset zabývat otázkou, čím kosit, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Bubnová sekačka na vysokou trávu

V případě, že pracujete na rozlehlých loukách nebo ve velkých zahradách, pak sami nejlépe víte, jak moc je povrch nerovný. Bubnová sekačka je konstruována tak, aby si s těmito překážkami poradila, a díky své odolnosti si tak našla místo v dílně každého, koho alespoň jednou za čas čeká dlouhé sečení. Nárazy do hrbolů a jiných překážek (např. kamenů) už nebudou nepřekonatelným problémem, jež  by vás jinak dováděl k vzteku.

trrrrrrrrrrrrrr

Bubnová sekačka seče travní porost ocelovými noži, které jsou umístěné na rotačním disku – při nárazu na překážku se u těch propracovanějších sami zatáhnou nebo protočí, a tak nedochází k rychlému opotřebení. Nevlastníte-li tak vysoký model, pak je nutno ostří častěji brousit nebo nože měnit. Důležitým aspektem je též počet žacích disků. Levnější sekačky mají jeden, což znamená, že při sečení bude jejich záběr menší. Dva kotouče vedle sebe slibují rychlejší a důkladnější práci a hodí se na větší plochy.

Výhody současných modelů

Pokrok se nevyhýbá ani zahradní technice, a proto lze sledovat nové trendy i v této oblasti. Moderní bubnové sekačky na vysokou trávu se vyznačují velkou odolností použitého materiálu. Týká se to především podvozku, který je namáhaný nejvíce. Nezapomíná se ale ani na toho, kdo se sekačkou manipuluje. Současné modely jsou bezpečné a splňují i ty nejpřísnější normy. Samozřejmostí je snadná pohyblivost, a co ocení každý – nenáročná údržba. Kromě toho všeho se moderní bubnová sekačka na vysokou trávu prezentuje jako tichý stroj, jenž neruší široké okolí nepříjemným hlukem, a přitom zůstává vysoce výkonná.

rrr

Než se pustíte do sečení, přizpůsobte šíři záběru hustotě a kvalitě porostu. Vyhnete se neposečeným místům a uberete další zbytečnou práci. Bubnová sekačka na vysokou trávu je skvělým pomocníkem. Při správném použití (servis, výměna oleje…) slouží dlouhá léta a spolehlivě nahradí celé stádo ovcí, jež bývá označováno jako ta nejlepší sekačka.

 

publikováno: 7. 9. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.