Nábytek z masivu: 6 dobrých důvodů, proč do něj investovat


nábytek z masivu

I když má tradiční nábytek z masivu velkou konkurenci v podobě výrobků z dřevotřísky nebo lamina, stále patří mezi nejoblíbenější. Není se čemu divit – přírodní materiály nevyjdou z módy, nic neskrývají, jsou přirozené, zkrátka nenahraditelné. Rozhodujete se, jestli investovat do dražšího nábytku z masivu, nebo se porozhlédnout spíše po jiných materiálech? Pokud jste ještě navážkách, brzy nebudete. Máte pro vás 6 pádných argumentů, proč se investice do nábytku z masivu vyplatí.

1) Přírodní materiály jsou nadčasové

Každou chvíli se ve světě nábytku objeví nějaký trend, který v aktuálních návrzích dominuje. Po nějaké době však vyjde z módy a ti, kteří si jej pořídili, se musí řadu let dívat na nábytek, který už dávno není „in“. To se v případě kvalitního nábytku z masivu nikdy nestane. Dřevěný nábytek vypadá vkusně a poutavě jak v moderně laděných interiérech, tak těch v rustikálním stylu. Stejně jaké další přírodní materiál (například obklady z přírodního kamene) jen tak nevyjdou z módy a zaujmou přirozeným vzhledem a řemeslnou zdařilostí. Při pohledu na nábytek z masivu bude všem jasné, že se na vybavení interiérového prostoru nešetřilo.

2) Dřevěný nábytek je ekologický a zdraví nezávadný

Pokud patříte mezi alergiky, nebo vám zkrátka není příjemné obklopovat se nábytkem plným chemie, výrobky z masivu jsou pro vás jasnou volbou. Zatímco dřevotřískové desky se často pojí škodlivými formaldehydy, v případě masivního nábytku není žádná chemie potřebná. Samozřejmě záleží i na typu povrchové úpravy, na trhu se však běžně prodávají i zdraví nezávadné barvy a laky, které neuškodí ani dětem a hodí se i na dřevěné hračky. Důležitá je také ekologická stránka. Zpracování přírodních materiálů se často zpracovává přírodní cestou a nevzniká při něm nebezpečné a těžko zpracovatelné odpady, které by zatěžovaly životní prostředí.

3) Dřevěný nábytek snadno opravíte i oživíte

Opravit nábytek z umělé hmoty, dřevotřísky nebo lamina je obtížné, často i nemožné. S trochou šikovnosti lze opravit téměř každý nábytek z masivu. Dojde-li k poškození povrchu, například poškrábání, stačí jej jednoduše lehce přebrousit a znovu ošetřit. Nábytek z masivu můžete navíc opravovat i lokálně. Není překvapením, že se v mnoha domácnostech hojně objevuje i desítky let starý dřevěný nábytek, který majitelé zrenovovali a znovu oživili.

4) Nábytek z masivu je z dlouhodobého hlediska levnější

Možná vás od nákupu nábytku vyrobeného z masivního dřeva odrazuje jeho pořizovací cena. Pokud si však srovnáte cenu nábytku z lamina či dřevotřísky a z masivu, zjistíte, že rozdíl není až tak závratný. Naopak, budete-li se na problematiku dívat z dlouhodobého hlediska, zjistíte, že vychází dokonce levněji. Nábytek z masivu vám totiž při minimální údržbě a občasné povrchové úpravě vydrží i několik desítek let. Jen ta se nerozvrže a může sloužit i několika generacím. Pokud investujete do kvalitního nábytku z masivu, je možné, že vám poslouží na celý život.

5) Nábytek z masivu si můžete nechat vyrobit na míru

S masivním dřevem často a rádi pracují truhlářské firmy, které vám rády vyrobí nábytek na míru přesně podle vašich požadavků. U sériově vyráběných nábytků z lamina nebo jiných materiálů takové možnosti nemáte. Dřevo se dá relativně snadno opracovat, a tak se dají vyrábět stoly, židle, skříně, komody a jiné typy nábytku rozličných tvarů, barev i struktur. Výsledná podoba nového nábytku je jen na vás. U nábytku z masivu se zkrátka nemusíte smiřovat s kompromisy.

6) Masivní nábytek je těžký, a tedy i stabilní

I když může být vysoká hmotnost nábytku na obtíž při montáži nebo stěhování, během používání ji oceníte. Protože je masivní nábytek těžký, je velmi stabilní a vyznačuje se vysokou nosností. Nemusíte se bát, že se pod vámi stůl prolomí, když se na něj posadíte, nebo že se židle jen tak převrhne. Dřevěný nábytek zůstane pevně stát na svém místě. To platí i u dřevěného nábytku určeného do exteriéru, který bude stabilní i při působení silného větru.

Chcete se dozvědět více informací o nábytku? Nenechte si ujít některý z předchozích článků:

publikováno: 3. 6. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.