PR článek

Nadměrná vlhkost a plísně – problém starších domů i novostaveb


F_130883051_M_pes pred oknem

Nadměrná vlhkost a plísně nejsou jen problémem starších domů, ale často se s nimi potýkají i novostavby.

Nadměrná vlhkost ve vzduchu a díky tomu vznikající zašedlé mapy plísní na stěnách v rozích nebo za nábytkem jsou často přisuzovány starším domům. S tímto problémem se ovšem můžeme setkat i v novostavbách, zejména v prvních letech, kdy ještě novostavba dostatečně nevyschla. V takových momentech se rosí okna, zrcadla nebo další rovné chladné plochy a na stěnách se objevují mapy. Je proto nutné zajistit snížení vlhkosti v domě a co nejdříve jej vysušit. Jinak se může stát, že se nové podlahy začnou kroutit, dveře nedovírat a v místnostech se bude hůře dýchat.

 

Zbavme se nadměrné vlhkosti ve vzduchu

Můžete vyzkoušet intenzivní nárazové větrání. To je ovšem vhodné zejména při momentálním zvýšení vzdušné vlhkosti, například při sprchování, vaření nebo žehlení. V případě, že se ale nadměrná vlhkost v domě drží, je vhodné použít pohlcovače vlhkosti. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360 o nepotřebuje elektrickou energii, funguje na základě speciálních tablet, které nasávají vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu, která se shromažďuje ve spodní části nádoby. Tableta vydrží 2-3 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Navíc pohlcuje i pachy. Nyní existuje i speciální limitovaná levandulová edice. Lehounká vůně přinese pocit provoněných levandulových strání z Provence.

 

Tuto limitovanou edici nyní můžete zakoupit zde.

Vlhkost v koupelně? Jak na ni.

Boj s vlhkostí v koupelně bývá často ještě horším problémem.

Koupelna je místem, kde se opakovaně vytváří extrémní nárazová vlhkost, která vzniká zejména při sprchování a koupání. Proto je boj s ní většinou náročnější.

Zde dokáže pomoci silný bojovník. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří právě v koupelně. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu zvyšují výkon nasávání vlhkosti.

 

Vytvořit zdravé prostředí, kde se nám bude dobře dýchat může být náročné. S pohlcovači Ceresit je to snadnější. Nevzdávejme to, naše zdraví a zdraví našich nejbližších za to stojí.

www.stop-vlhkosti.cz

publikováno: 26. 2. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.