Nápad pro perfektní relaxaci: Zkuste závěsné křeslo


Závěsné křeslo je ideálním prostředkem, jak zrelaxovat unavené tělo, ale také stylovým bytovým doplň

Houpací sítě připomínají léto, dětství a nekonečnou pohodu. Do domácnosti se ale nehodí, její přítomnost by se dala snést maximálně v dětském pokoji. Pokud ale toužíte při odpočinku po občasném zhoupnutí, je tu jedno velmi jednoduché řešení. Tím je závěsné křeslo, které si můžete užívat v létě venku a v zimě z něj můžete sledovat filmy v teple domova.

 

Interiérová závěsná křesla mohou mít dvě podoby. První variantou je klasické upevnění do stropu, druhou pak křeslo s vlastní konstrukcí. Obojí vypadá stylově a každý pokoj s nimi bude vypadat supermoderně!

Pevná nebo látková konstrukce pro závěsné křeslo

Závěsných křesel existuje spousta druhů: od lehkých a jednoduchých látkových, které připomínají spíše ony houpací sítě, exotická ratanová, přes těžší dřevěné, až po trendy plastové v různých barvách. Všechny jsou samozřejmě doplněny o pohodlné polštáře, které dávají pocit maximálního komfortu.
Pevná konstrukce má výhodu v tom, že je křeslo stabilnější s pevnou oporou pro záda. Na druhou stranu je kvůli vyšší váze nutno počítat s odpovídající nosnou konstrukcí. Velikost látkových je potom určována horní rozpěrnou tyčí, po které se dá upínání ještě posouvat, a tak se velikost snadno přizpůsobí tomu, kdo se usadí.

Způsob upevnění závěsného křesla

Tyto moderní křesla mají nosnost i pře sto kilogramů, což vyvolává důležitou otázku – jak je bezpečně upevnit? Možnosti existují jak pro běžné domy, tak i pro panelové.

  • nejjednodušší je upevnění na trám, ovšem jen málokdo má tuto možnost
  • hmoždinky (případně bezpečnější hmoždinky do dutin) můžete bez obav použít pro dětská závěsná křesla a lehčí váhy
  • pro panely existuje řešení v podobě vyvrtání otvoru, zasunutí delšího kovového předmětu (např. roxoru) do panelu a následné zavěšení křesla na něj
  • spolehlivá je chemická kotva, jenž funguje v jakémkoliv materiálu (kromě dřeva). Udrží se i tam, kde by jinak hrozilo poškození zdiva od přílišného pnutí.
    Fotolia_48613950_XS

 

Závěsné křeslo s vlastní konstrukcí

Takové bývá podobné klasickému křeslu. Jen mu chybí nožky, místo kterých má na zemi konstrukci s tyčí, na níž je zavěšeno. Výhodou je jejich mobilita, takže pokud jsou z vhodného materiálu, v létě je můžete bez obav přesunout na zahradu, terasu nebo balkon. Večerní posezení díky tomu dostane jedinečný nádech exotiky, stejně jako interiér, kde budou mít své místo přes zimu.

Brazilské závěsné křeslo

Speciálním druhem je brazilské křeslo, jenž je vzhledově velmi blízké látkovému. Vyrábí se hlavně z bavlny a sedací prostor je vyztužen, což jen umocňuje pocit pohodlí. Závěsná křesla vnesou do interiéru svěžest a vzdušnost, což je v každém případě vítaným osvěžením jinak nudného pokoje. Doporučují se také tam, kde se bojuje s nedostatkem místa, protože jsou méně náročná na prostor.

publikováno: 23. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.