Nápady na originální velikonoční dekorace: vsaďte na neutrální barvy


Se začátkem každého jara se nejen ženy, ale také mužská část populace začínají zajímat o to, jaké ve

K jaru a velikonocím patří neodmyslitelně řada dekorací s tradičními motivy. Rok co rok se v domácnostech objevují různobarevně zdobené kraslice, veselá kombinace žluté se zelenou, kuřátka nebo věnce. Veselé barvy jsou nedomyslitelnou součástí, zkuste si ale představit o něco decentnější neutrální odstíny v kombinaci s elegantní bílou!
Neutrální barvy jsou svěží, romantické a k začínajícímu jaru se nehodí o nic méně, než tradiční pestré a skotačivé. Jako kompromis potom lze zkombinovat obojí dohromady, avšak s citem, vkusem a šetrně.

Neutrální barvy

Jejich výhodou je to, že vzájemnou kombinaci nemůžete nikdy pokazit. Zatímco u sytých barev výsledek snadno sklouzne ke kýči a působí tak trochu jako cirkus, neutrální barvy mají v oblasti seskupování nekonečné možnosti.

Bez-názvu-2
Chcete-li velikonoční dekoraci pojmout romanticky a něžně, jako ústřední barvu (podklad) volte bílou a neutrálními barvami ji jen doplňte. Výraznější potom budou dekorace, kde bude dominovat jedna výrazná barva – tradiční zelená a žlutá, hodí se ale i modrá a fialová v sytých odstínech.

Velikonoční dekorace do interiéru ve znamení zeleně

TIPY:

  • Vezměte co nejdelší truhlík (klidně přes celý parapet), pokud bude mělký, tím lépe. Vyrobit si jej můžete i sami,73ce59b9384752907d5fcff696ecdf86 třeba ze dřeva, použít lze i plastové krabičky, kterým vytvoříte s pomocí jednobarevného balicího papíru pěknou schránku. Do něj vysejte osení (pšenice, ječmen), které bude už za týden připraveno k ozdobení. Nejrychleji vyroste v teple a při dobrých světelných podmínkách. Extrémně rychle pak roste řeřicha, která je použitelná již za dva dny.
  • Jako dekoraci můžete použít tradiční kraslice, košatinové prvky, proutky se stužkami apod.
  • Do osení (postačí i pokud jej máte v menší misce) umístěte větvičky nebo proutěnou kostru stromku, na nějž stužkami zavěste dekorace dle libosti a kreativity. V neutrálních barvách působí příjemně například textilní.
  • I na stůl patří čerstvé ozdoby. Do běžného stojanu na vajíčka vložte skořápku bez horní části – poslouží tak jako vázička pro fialky, konvalinky případně jakékoliv oblíbené květinky.

Dekorace pro exteriér se hodí přírodní

pinterestPříjemně působí dekorace z mladých proutků, a protože symbolem exteriérových dekorací jsou věnce, proč trošku neoživit zrovna je. Pro jednodušší variantu potřebujete válec se svíčkou (je jedno, zda skleněný či plastový), kolem kterého vytvoříte z větviček malý věnec. Do toho pak nezapomeňte zamotat i trochu zeleně, připevnit drobné kraslice a třeba i malé umělé kvítky. Snadné a krásné!

Pro náročnější, ale zase praktičtější a na delší dobu použitelnější, variantu bude potřeba větší místa, do níž ze zahrádky můžete přemístit některou brzy kvetoucí rostlinku a samozřejmě na zbytek plochy vysít osení. Po obvodu znovu využijte proutků a vytvořte věnec stejně jako v prvním případě. Doprostřed umístěte dekoraci dle uvážení. Po skončení velikonoc potom můžete nechat vše na místě, jen nahradit velikonoční prvky kupříkladu proutěnými v kombinaci s pírky.

Fantazii se meze nekladou a právě při příležitosti velikonoc máte neomezené možnosti, jak se kreativně vyřádit. 

Zdroje obrázků:
http://pinterest.com/pin/225039312600166091/
http://pinterest.com/pin/126523070750917398/

 

publikováno: 25. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.