Nedostatečný úložný prostor dokážou vyřešit vestavěné skříně


Vestavěné skříně umí uspořit spoustu prostoru. Další výhodou vestavěných skříní je, že dodávají pros

Zvláště v malých bytech se mnozí potýkají s problémem, který může v konečném důsledku způsobit velký chaos a nepořádek. Tím problémem je nedostatek úložného prostoru, protože dispozice interiéru nedovolují umístění potřebného množství nábytku. Vestavěné skříně jsou řešením, jak se s tímto omezením důstojně poprat a mít příjemné bydlení bez zbytečných překážek.

Důvodem však nemusí být jen malý prostor, kvůli kterému mnozí přistupují k možnosti pořídit si vestavěné skříně. U velkých interiérů mohou vestavěné skříně změnit styl místností a dodat jim trendy vzhled. Vestavěné skříně jsou totiž jedním z charakteristických znaků moderního způsobu bydlení, které je nejen pohodlné, ale také plně funkční a nepřeplácané.

Vestavěné skříně a jejich dveřní systémy

Vestavěné skříně je možné rozlišovat na základě mnoha parametrů – od materiálů, z nichž jsou vyrobeny, přes povrchovou úpravu po ceny za výrobu, dodání a montáž či například celkový design. Jedním z těch hlavních je ale na první pohled viditelný dveřní systém, který může být pro mnohé zásadním vodítkem při rozhodování, jaké vestavěné skříně vybrat. Vestavěné skříně dle toho mohou být:

  • s posuvnými dveřmi
  • se skládacími dveřmi
  • s otočnými dveřmi

Jelikož se vestavěné skříně vyrábějí převážně na míru, může si každý zvolit variantu, která mu bude nejvíce vyhovovat. Nikdo se tak nemusí omezovat na aktuální nabídku prodejců typických skříní, kde se mnohdy nabízené kousky ani trochu nepřiblíží představám o tom, jaký nábytek daná osoba chce. Vestavěné skříně tak zbavují břemene v podobě nutnosti dělat neustálé ústupky a kompromisy při výběru vybavení do obydlí.

Na co se zaměřit při výběru vestavěné skříně?

Jelikož nabídka trhu s firmami, které jsou schopné vyrobit, dodat a namontovat vestavěné skříně, je opravdu obrovská, není orientace mezi všemi informace zrovna snadnou záležitostí. Určitě byste však při výběru vestavěné skříně neměli zapomenout na kritéria, které je potřeba si pořádně promyslet. Zodpovězte si proto následující otázky:

  • Jaký materiál preferuji?
  • Jaké budou výsledné rozměry vestavěné skříně?
  • Budu chtít nějaké doplňky pro vestavěné skříně?
  • Jaký typ otvírání u skříně chci?
  • Kolik finančních prostředků mohu na nákup vestavěné skříně uvolnit?

Jestliže budete schopni si postupně jednotlivé otázky zodpovědět, vaše požadavky se adekvátně zúží, abyste mohli vybírat jen mezi společnostmi, které mohou splnit všechna vaše přání. Tím se nákup vestavěné skříně velmi zjednoduší.

Péče o vestavěné skříně souvisí s materiálem

Pro mnoho lidí je stěžejní i otázka následné údržby vestavěné skříně. Nemusíte mít obavy, vestavěné skříně lze udržovat stejně jako jakýkoliv jiný typ nábytku s ohledem na to, z jakého jsou materiálu. Postačí tedy prachovka, hadřík a obyčejná voda nebo speciální přípravky určené k ošetření konkrétních povrchů.

Výhody a nevýhody vestavěných skříní:

+ šetří prostor
+ dodávají prostoru moderní vzhled
+ využívají i nepotřebné kouty a výčnělky v dané místnosti

- pořizovací náklady
- vestavěné skříně není možné přemisťovat
- nutnost odborné montáže

I když jsou vestavěné skříně používané již několik desítek let, jejich masová popularita zachvacuje společnost až v poslední době. Málokdy byste našli novostavbu, ve které vestavěné skříně nejsou. Elegantně totiž naplňují představu o volném a systematicky řešeném prostoru, kde je dostatek úložných míst. Vestavěné skříně zkrátka řeší palčivou otázku nevyhovujícího prostoru, aniž by bylo nutné hledat jiné bydlení, nebo do stávajícího nějak výrazně stavebně zasahovat.

publikováno: 15. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.