Neobvyklá umyvadla do koupelny jsou stylová a trendy


Neobvyklá umyvadla do koupelny jsou stylová a trendy

O umyvadlu lze říci, že je nejdůležitějším a nejvyužívanějším prvkem koupelny. Moderní trendy však nahrávají tomu, že se stále větší pozornosti těší umyvadla do koupelny neobvyklých tvarů, materiálů či barev, protože bílá keramika je již značně okoukaná. Chcete-li si i vy zařídit tuto nezbytnou místnost trochu jinak, pak vás následující řádky  jistě inspirují.

V tuzemských koupelnách se moc neexperimentuje. A to je škoda. Méně tradiční materiály totiž dokážou tuto místnost ozvláštnit a designově pozvednout. Nápaditá umyvadla do koupelny, to není jen netradiční materiál, ale také tvar nebo barva, protože ta rozhodně nemusí být jen sterilní bílá.

Hrany jsou elegantní

Když se řekne umyvadlo, vybaví se asi téměř každému typický oválný tvar. Trendy však přispívají k tomu, že se v rámci moderního bydlení začíná užívat spíše hranatých či jinak odlišných řešení. Výjimkou proto nejsou umyvadla protáhlá směrem dolů (obrácená hruška) či nepravidelné tvary připomínající trychtýř apod. Některá stylová umyvadla do koupelny vypadají jako mušle nebo prohloubený list stromu. Své místo na trhu mají i umyvadla geometrických tvarů – vedle obdélníku či čtverce a kruhu je to například mnohoúhelník, trojúhelník nebo kosočtverec.

Barevná umyvadla do koupelny - originální řešení

Už výše bylo zmíněno, že pro umyvadla do koupelny není potřeba vyhledávat jen výrobky v bílé barvě. Mnohem hezčí estetické řešení přináší barevná umyvadla, a to nejen v neutrálních barvách, co lze příjemně kombinovat se zbytkem interiéru. Trendy umyvadla do koupelny jsou proto šedá, béžová či hnědá.  Dovolují-li to dispozice prostoru, pak je možné upřednostnit i více nápadné odstíny, jako například oranžové, červené, žluté nebo i černé, s nimiž je možné utvářet vysoce kontrastní řešení. Těmito kombinacemi je možné vnést do koupelny spoustu energie, která pomáhá vytvářet příjemnou a originální koupelnu.

Umyvadla do koupelny z netradičních materiálů

Co se týče materiálů, v tomto ohledu umyvadla do koupelny překvapují nejvíce. Toužíte-li po nahrazení keramiky či porcelánu něčím neobvyklým, máte na výběr. Umyvadla do koupelny se v dnešní době vyrábí i ze dřeva, nerezu, skla, kamene, litiny, smaltované oceli či betonu. Případně se lze setkat i s různými kombinacemi, nejtypičtější je sklo a nerez, který v jednolitém provedení často působí chladným a nevzhledným dojmem. Všechny tyto materiály jsou potřebně upravovány, aby vydržely užití ve vlhkém koupelnovém prostředí.

I když se na první pohled zdají být méně obvyklá umyvadla do koupelny poněkud extravagantním řešením, jsou skvělým tipem na obměnu interiéru, který už neodpovídá požadavkům, co na koupelnu a její prostor máte. Umyvadlo se v takovém případě může stát dominantou, která celou koupelnu znatelně vylepší.

 

publikováno: 16. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.