Nesmyslné spotřebiče v domácnosti


2692037245_e4fe26c966

Výrobci domácích spotřebičů sázejí na osvědčený model lákavého pozlátka (v tomto případě tedy zdařilého designu) a dobré reklamy, po níž začnete uvažovat o tom, že tu novou vychytávku do kuchyně (či kamkoliv jinam) rozhodně potřebujete. Takových nesmyslů najdete spoustu v teleshopingu, ale také v regálech a pravděpodobně něco z toho dokonce i vlastníte.

 

Blíží se Vánoce a s nimi čas pro vybírání dárků. Pro obchodníky zlaté čase, pro výrobce hlavní doba na to, aby vytáhli z rukávů esa v podobě žhavých novinek. Zamyslete se ale nad tím, zda-li se bude nový spotřebič opravdu využívat nebo na něj bude jen v koutě sedat prach. Co do kategorii zbytečného zařízení můžeme třeba najít?

Pomalý hrnec

Zajímavé: pomalý hrnec by měl vlastně šetřit náš čas. Zatímco se v něm pokrm pomalu připravuje, vy se můžete věnovat zajímavějším, důležitějším a potřebnějším činnostem. Navíc šetří i elektrickou energii. Nezní to skvěle? „Vynález“ pochází z Ameriky, kde si jej v dobých minulých nemohly tamní hospodyňky vynachválit. Připravovat můžete polévky, které se po stanovené době vaření jen udržují teplé, dále pak guláše, maso nebo omáčky. Vše by mělo dle zásad zdravé výživy zůstat plné vitamínů a bez ztráty chuti. Samotná příprava pokrmu trvá čtyři až deset hodin. Je opravdu nutné v dnešní době vařit tak dlouho nebo se jedná jen o laciný trik výrobců s oživením starých nápadů?!

Jogurtovač

Na výrobu jogurtu potřebujete čerstvé mléko (přímo od zdroje) a aktivní kultury, tzv. jogurtové bakterie. Ty vyžadují pro svou funkci vyšší teplotu, jenž má být zajištěna právě v onom inkubátoru pro jogurty. Jenže v tomto případě si poradíte i s obyčejnou troubou, v níž nastavíte teplotu maximálně na 40°C a výsledek bude kupodivu stejný…

Robotický vysavač

Jako žertovný dárek a vtipný doplněk bytu v pořádku, ale opravdu je někdo schopný vystačit si s ním při úklidu? Odstranit z cesty překážky, přenášet robota z místnosti do místnosti, nabíjet… Čas na úklid jedné místnosti je až 30 minut. Není přeci jen rychlejší vzít klasický vysavač a podlahy během deseti minut vysát manuálně?

 197789409_2518da81b7

Fondue

Ano, je to stylové a ano, má to své kouzlo. Jedna z těch designových věciček, co prostě nikde nesmí chybět. Možná se budete divit, ale i set misek, „kotlíku“ a jehel můžete pořídit i v ceně kolem čtyř a půl tisíce korun. 

Palačinkovač

Samozřejmě, že se palačinky stále ještě dělají na pánvi. Jasně, že k tomu nepotřebujete další složitě vypadající přístroj.

 4180264382_807dfeceff

Popkornovač

Jakkoliv kýčovitě může vypadat představa pohody u filmu s popkornem v ruce, čas od času taková pochoutka určitě nezaškodí. Výrobci se nám snaží namluvit, že bez speciálního vybavení to rozhodně nebude ten správný zážitek a takový popkornovač je nezbytně nutný. Není. Vždyť už máte mikrovlnku…

Vyjmenovat by se dalo ještě spoustu až bizarních spotřebičů: elektrická pec na pizzu, elektrický nůž, waflovač, termosky, remosky nebo kráječe z televizních reklam nebo zmrzlinovače. Když se zamyslíte, určitě přijdete na něco, co vám doma v kuchyni leží ladem a léta nebylo použito. Zkuste řešit dárky 

publikováno: 26. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.