Noční stolky jako praktické i designové doplňky ložnice


Noční stolky představují často velmi praktický, ale i designový kus nábytku. Jak vybrat ten správný?

Na to, co vše patří do ložnice, existuje spousta názorů. Zrcadla, květiny a televize – nic z toho není nutné. Jisté je jen jedno, nesmí chybět velká postel a k tomu noční stolek. Současné trendy nabízí stolky zabudované přímo k posteli, jiným tipem pak mohou být barevné odkládací skříňky, které oživí prostor a pokoji dodají pořádnou dávku originality.

Moderní noční stolky jsou skvělým doplňkem skříní a komod. Jedná se jak o praktickou, tak o estetickou věc, na níž si odkládáme to, co chceme mít i v noci po ruce. Měl by být tedy dostatečně prostorný, ovšem zase ne moc, aby nepřekážel. Vyberte si to nejlepší z široké nabídky. Jak? S tím vám pomohou následující řádky.

Noční stolek jako stylový doplněk

Přestože základní funkcí nočního stolku je jeho praktické využití pro odložení všech nutností, měl by splňovat i požadavky na vzhled. Vybírejte tak, aby jeho design nepůsobil rušivě, a stolek tak zapadl mezi ostatní vybavení. To se týká materiálu, z něhož je vyroben, a také stylu.

K ložnici z masivu se příliš nehodí železný stolek se skleněnými prvky, k modernímu a svěžímu nábytku s designovými vychytávkami zase nestavějte robustní starožitný noční stolek. Nemusíte se však striktně držet jednotného materiálu, postačí, když nebude jednoduše narušovat celkovou atmosféru pokoje. Jak je známo, u ložnice je to obzvláště důležité.

  • Jak vybrat noční stolek

Často se objevuje názor, že noční stolek není potřeba. Nejedná se však o zbytečný kousek nábytku, věřte, že pro něj využití rozhodně najdete. Máte-li na moderní noční stolek místo a nepočítáte každý centimetr čtvereční kvůli úspoře prostoru, pak neváhejte a alespoň jeden pořiďte. Lampička, budík, kniha nebo časopis – vše bude mít své místo. Výhodou jsou pak i zásuvky, do nichž dáte potřebnou kosmetiku, a ta tak zmizí z očí. Své místo najdou i léky, ve větších přihrádkách třeba župan.

Zamyslete se tedy, co od nočního stolku potřebujete. Pořizujete jej kvůli designu nebo hlavně z praktického hlediska, kdy je velkou výhodou další úložný prostor. Plusem mohou být i uzamykatelné zásuvky, do nichž lze vložit cennosti a bez obav je tam mít uložené.

stttttttttttttttttttt

V obchodě vyzkoušejte, zda nikde nic nedrhne nebo v horším případě neodpadává po prvním uchopení. Prohlédněte si i rohy, jež by neměly být příliš ostré, ať už kvůli vaší bezpečnosti nebo z obav o zranění u dětí. Nezapomeňte ani na stabilitu, ačkoliv pravděpodobně se stolkem příliš manipulovat nebudete.

Noční stolek je často při zařizování bytu opomíjeným kouskem nábytku. Výběr je však dost široký. Barevné plastové do dětských pokojů, kvalitní masiv do ložnice nebo barevné designové kousky do moderního bytu. Díky němu budete mít po ruce vše, co potřebujete. Bez ohledu na trendy si vyberte to, co se vám líbí a odpovídá vašemu vkusu. Jen tak totiž zařídíte pokoj osobitě a budete se v něm cítit příjemně.

publikováno: 4. 9. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.