Ochrání vás vaše dveře před zloději? Poznejte jednotlivé bezpečnostní třídy dveří a zjistíte to


Bezpečnostní třídy dveří

Už se vám někdy stalo, že jste se vrátili do bytu a zjistili jste, že vás navštívili nezvaní hosté? Útok zlodějů je pro majitele bytu vždy velmi nepříjemný  - nejen že vám způsobí škody na majetku, ale často také poškodí věci, které pro vás mají emocionální hodnotu. Jak ale byt před drzými zloději alespoň částečně zabezpečit? Pomohou vám bezpečnostní dveře. Přečtěte si, jaké bezpečnostní třídy dveří existují, a vyberte si ty, které vám budu vyhovovat. 

 

Bezpečnostní třídy dveří vám pomohou s výběrem

Ani ty nejlepší bezpečnostní či trezorové dveře vám absolutní ochranu majetku nezaručí. Správně zvolené bezpečnostní dveře však mohou zloděje pěkně potrápit a pomoci je dopadnout dřív, než stihnou napáchat škody. Ptáte se, jak ty správné bezpečnostní dveře poznat? Jednoduchou orientaci vám umožní jednotlivé bezpečnostní třídy dveří, které rozlišují kvalitu a odolnost dveří. Celkem 6 bezpečnostních tříd určených normou ČSN EN 1627 – 1630 zahrnuje vše od klasických dveří, které překoná i méně zkušený zloděj až po trezorové dveře, používané v armádě, nebo bankách.

Jaké rozlišujeme bezpečnostní třídy dveří?

Jaké bezpečnostní třídy dveří rozlišujeme?

Podívejte se na jejich přehled:

  • Bezpečnostní třída RC1

Nejnižší možná bezpečnostní třída dveří. S těmito dveřmi si poradí i nezkušený náhodný zloděj. Pro překonání dveří postačí kopání, narážení či jiné fyzické násilí.

  • Bezpečnostní třída RC2

Běžně používaná bezpečnostní třída dveří v bytech a domácnostech. Vydrží projevy fyzického násilí i použití jednoduchého nářadí.

  • Bezpečnostní třída RC3

Zřejmě nejvhodnější k použití v běžných rodinných domech a bytech. Vydrží ataky zkušenějšího zloděje vybaveného páčidlem i ručním nářadím.

  • Bezpečnostní třída RC4

Tato bezpečnostní třída dveří umožní velký stupeň ochrany všem domácnostem. Nepřekoná je ani zkušený zloděj s akumulátorovou vrtačkou, sekerou či zámečnickým kladivem.

  • Bezpečnostní třída RC5

Tato bezpečnostní třída dveří odpovídá již spíše trezorovým dveřím a v běžných domácnostech ji nenajdeme. Odolá elektrickému nářadí i přímočaré pile.

  • Bezpečnostní třída RC6

Trezorové dveře poskytující nejvyšší možný stupeň ochrany. Vhodné pro použití v muničních skladech, armádách nebo ostře střežených objektech.

Trezorové dveře ochrání celou místnost

Jak vidíte, u hodnocení bezpečnostních tříd dveří platí přesný opak, než u hodnocení ve škole. Čím vyšší bezpečnostní třídu dveří tak zvolíte, tím vyšší stupeň ochrany získáte. Pro běžné koncové uživatele domácností, ale i majitele kanceláří a průmyslových objektů jsou nejvhodnější bezpečnostní dveře třídy RC 2, 3, nebo 4. Trezorové dveře vyšších tříd jsou pak určeny spíše pro speciální ochranu. Trezorové dveře perfektně ochrání vstup do místnosti a udělají ji téměř nedobytnou. Ať už tak trezorové dveře chrání majetek banky, sbírku vzácného umění nebo muniční sklad, poskytnou jim maximální ochranu.

Zajištění bezpečnosti bytu, domu i kanceláře není radno podceňovat. A jsou to právě dveře, na které po kořisti lačnící zloději narazí jako první. Nepodceňujte proto jejich kvalitu a pořiďte si odpovídající bezpečnostní dveře, které vás ochrání.

publikováno: 6. 2. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.