PR článek

Oddejte se lenošení na bezúdržbové terase


WPC prkna - realizace terasy

Každý, kdo jen trochu přemýšlel nad tím, zda si pořídit u domu byť jen malou terasu nebo plácek, na který si za slunečného dne sedne a trochu si odpočine, jistě řeší otázku, jak takovou plochu zajistit tak, aby se o ni musel co nejméně starat? Poměrně jednoduché řešení se nabízí v podobě WPC prken, která jsou čím dál populárnější právě pro svou jednoduchou údržbu.

Co je vlastně WPC prkno?

Jednoduše řečeno se jedná o desku vyrobenou z dřevěného materiálu, konkrétně z dřevěných pilin a ze zdravotně nezávadného termoplastického polypropylenu. Prkna se vyrábí tzv. extrudací, to je stlačením obou materiálů pod určitým tlakem a teplotou. Výsledkem je materiál, který má vzhled opracovaného dřeva a disponuje jeho dobrými vlastnostmi. Ovšem zároveň se nemá neduhy, jenž mohou klasické dřevo trápit, jako jeho praskání, plíseň a hniloba.

Aby tento dřevoplastický materiál zůstal více dřevem než plastem a zároveň si zachoval jen ty lepší vlastnosti, používá se při jeho výrobě optimální poměr 60 procent dřevní hmoty a 40 procent polypropylenu.

WPC prkno Guttadeck Strong

Dřevoplast je tak trochu kouzelný materiál. Zachovává si svou stálobarevnost, je odolný UV záření, takže sluníčko ho jen tak „nevyšisuje“, nepraská, snadno se udržuje čistý a hlavně si o WPC podlahu nezadřete do nohy třísku.

WPC prkna jsou oblíbené nejen jako materiál používaný pro podlahy teras, ale také se vyrábějí jako plotovky. Což je dobrá zpráva pro všechny, kterým se nechce natírat co druhou sezónu dřevěné plaňky nebo kovové oplocení zahrady. Ke stavbě plotu lze samozřejmě také použít prkna určená pro terasy, např. Guttadeck Strong, které nabízí eshop Hyperhobby.cz. Vybrat si zde můžete prkna v různých barvách za příznivou cenu.

I milovníci koupání ocení přednosti WPC prken. Právě tím, že nevyžadují žádnou údržbu z hlediska ochrany proti hnilobě, plísním, dřevokazným houbám nebo hmyzu, jsou ideální pro ochoz kolem zapuštěných bazénů nebo je můžete použít ke stavbě „plácku“, na který umístíte nadzemní bazén. Vyhnete se tak případnému složitému betonování.

Terasove WPC prkna - realizace

Při výběru materiálu na terasu dnes tedy již nemusíte váhat, jestli dát přednost klasickým dřevěným prknům, o které je ovšem nutné se starat, nebo zda položit na terasový základ dlažbu, jenž nemusí vyhovovat každému a navíc se v horkém letním dni snadno rozpálí a nemůžete ji přejít naboso, abyste si nespálili chodidla. Prostě a jednoduše tuto terasovou „Sophiinu volbu“ vyřešíte WPC prkny a máte vyhráno.

publikováno: 18. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.