PR článek

Originální a osobitý interiér: Naučte se kombinovat retro kousky s moderním stylem


retro moderní interiér

Kombinování starožitností a retro nábytku s moderními kousky je skvělým způsobem, jak domovu přidat na osobitosti a vytvořit zajímavý kontrast mezi starým a novým. Tyto kombinace v interiéru si však žádají trochu citu. Určitě totiž nechcete, aby ve výsledku místnost působila přeplácaně nebo zastarale.

Najděte si hlavní téma

Cestou zaručeného úspěchu v kombinování vintage a moderních kousků je určit si ústřední téma celého interiéru. Může to být jeden odstín dřeva, minimalistický styl, spousta rostlin nebo třeba výtvarné umění. Jakmile se harmonicky a vyváženě celým prostorem prolne jeden společný rys, vypadá místnost skvěle, i když má každý kousek nábytku v jiném stylu.

Každý dům má charakter

Nejjednodušší je přizpůsobit se celkové atmosféře domu. Bydlíte v domu z 50. či 60. let? Sáhněte po retro komodách od Jiroutky nebo ikonických křeslech Halabala. Tyhle kousky se díky svému nadčasovému designu perfektně sladí i s moderními pohovkami nebo stolky ve skandinávském stylu. Do prvorepublikových domů se pak nebojte umístit starožitné lustry z mosazi a retro lampy.

 Vsaďte na retro a přitom moderní interiér.

Photo by Francesca Tosolini on Unsplash

Hrajte si s barvami

Máte v obývacím pokoji hned několik kusů nábytku v antik stylu a celá místnost tak působí jako z minulého století? Dodejte interiéru šmrnc barvami, které spolu se starožitnostmi vytvoří eklektickou atmosféru. Nebojte se sáhnout po sytých a výrazných barvách, jako je smaragdová, sytě modrá nebo fuchsiová. Nejvíce tyto odstíny interiéru sluší v podobě závěsu, dekoračních polštářů nebo na zdi.

Vsaďte na ikonické doplňky

Některé kousky se hodí do každého interiéru, ať už máte zálibu v retru, nebo ne. Například starožitná zrcadla s masivním rámem sluší každé ložnici. Stejně tak staré obrazy i plakáty promění každou okoukanou zeď a dodají jí špetku antik stylu.

Kde hledat retro kousky, když nemáte půdu plnou pokladů? V každém menším městě natrefíte na antik nebo na občasné bleší trhy. Sázkou na jistotu jsou pak bazarové servery, jako je Aukro. S trochou štěstí zde narazíte na parádní kousky za pár korun, za které navíc často zaplatíte jen poštovné.

publikováno: 1. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.