Papírové žaluzie jsou praktické a finančně dostupné


Fotolia_35456773_XS

Nastalo období, kdy skrze okna pronikají téměř celý den do našich domovů intenzivní sluneční paprsky. Ty však mohou být v určitých chvílích nežádoucí. Dopadají-li na obrazovku televize nebo monitor počítače, je téměř nemožné na nich něco vidět. Netřeba ani připomínat horko, které slunce v interiéru vytváří. Proto je vhodné hledat způsoby, jak domácnost zastínit. Levné papírové žaluzie se jeví jako nejdostupnější možnost. Jaké jsou a v čem jsou praktické?

V několika předešlých článcích jsme vám již informace k otázkám efektivního zastínění přinesli. Mohli jste se tak dozvědět, jak přínosné mohou být pro vaše obydlí například venkovní rolety, nechyběly ani praktické rady ohledně čištění žaluzií. Papírové žaluzie jsou zejména v poslední době vyhledávaným řešením. Umožňují totiž zastínit místnosti během několika málo okamžiků. Dají se jednoduše nalepit na okno nebo jeho rám.

Kde všude se papírové žaluzie hodí?

Papírové žaluzie se využívají spíše jako dočasné řešení, ocení je proto zejména ti, kteří ještě nejsou rozhodnuti, jakým způsobem interiér zastíní, ale i tak potřebují chránit vybavení i sebe před nadměrným slunečním zářením. Přijdou vhod nejen v bytech či rodinných domech, ale také v kancelářích. Oproti běžným horizontálním žaluziím z plastu nebo lehkého hliníku nemají většinou provázkový systém, jsou plisované, z jednoho kusu papíru. Papírové žaluzie od osvědčených výrobců jsou také opatřeny povrchovou úpravou, která nepřitahuje prach. Samotné nastavování při používání většinou obstarávají kolíčky, které tvoří zarážku, aby se žaluzie samovolně nepohybovala.

Přibližný rozměr žaluzie

Orientační cena

  • 90 x 180 cm
  • od 100 Kč
  • 120 x 180 cm
  • od 200 Kč

Papírové žaluzie – výhody a nevýhody

Zaměříme-li se na výhody papírových žaluzií, bude nejvýznamnější snadná montáž. Již bylo zmíněno, že se dají jednoduše nalepit na rám okna či na sklo, dle informací výrobců drží na dřevu, plastu a kovu. K tomu slouží oboustranná lepicí páska. Není proto nutné žádné šroubování a podobné postupy, jako když se instalují běžné žaluzie a rolety. Díky tomu, že jsou z papíru, se dají dle potřeby zkracovat nebo úžit. Přizpůsobí se tak i atypickým dispozicím.

3981656162_f207db1c4c

Lze je pořídit v různých barevných variantách, aby bylo možné jimi doplnit jakýkoliv interiér, jako univerzální jsou samozřejmě bílé žaluzie. A pokud je pořídíte dětem do pokojíčku, mohou si je klidně ozdobit vlastními malůvkami.

Na druhé straně je však nutno počítat s tím, že se jedná opravdu spíše o alternativní řešení. Vydrží podle intenzity slunečního záření okolo 2 let, navíc při neopatrném zacházení je můžete roztrhnout, pomačkat či jinak zničit. Nikdy tak plně nenahradí klasické varianty, které vydrží spoustu let.

Papírové žaluzie mohou posloužit i venku, například u altánku či pergoly. Jejich využití je poměrně všestranné, nemusíte s nimi pouze zastiňovat okna či prosklené dveře, můžete jimi i opticky rozdělit prostor.

 

publikováno: 28. 6. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.