Parní mop zničí všechny nečistoty


mop

Mít doma uklizeno a čisto je samozřejmost. Komu už je hadr málo a nevystačí si ani s běžným mopem, je tu zařízení využívající sílu páry pro zneškodnění nečistot. Parní mop v sobě skrývá i něco z vysavače, a tak se snadno blíží profesionálním úklidovým přístrojům. Zahoďte košťata, ty patří minulosti!

Umýt podlahu bez ohýbání, a přitom důkladně a účinně – to vše slibuje parní mop. Rychle a hygienicky tak odstraníte nečistoty, které by jindy odolávaly i sebevětší síle. Uklizeno bude jednoduše bez smočení rukou v kbelíku s vodou a saponátem.

Parní mop zatím není příliš rozšířený

Hlavní povědomí o parních čističích pochází z teleshopingu, kde jsou prezentovány málem zázraky, jež dokáží. To je ale chyba, možná právě proto jsou vůči nim mnozí nedůvěřiví. A přitom není důvod – parní mopy jsou opravdu užitečnými pomocníky, vždyť pára je desítkami let prověřený způsob účinného čištění. Obávat se nemusíte ani ceny, protože oproti dražším druhům klasických mopů si připlatíte jen několik stokorun.

Na jaký povrch se parní mop hodí

Jestliže máte v domě většinu podlah s koberci, pak parní mop využijete maximálně v kuchyni a koupelně, kde jsou podlahy „holé.“ Dlažbu a plovoucí podlohu ale vyčistí bez problémů, využít jej můžete navíc třeba i k čištění čalounění. Díky páře navíc ušetříte za saponáty a mycí prostředky.
Vyčistí také linoleum, dostane se mezi neujužší skvíry, spáry a okenní rámy, s jeho pomocí odstraníte prach ze závěsů, klece, akvária a terária zbaví odolných nánosů. 

Zázraky nečekejte

Parní čističe jsou často prezentovány jako zázraky, které svedou vše. Tak to ale není. Je třeba používat je s rozumem.

Výhody parních mopůmop2

  • pohodlí při úklidu: žádné ohýbání zad, žádné zbytečné používání síly
  • rozpouští špínu: i ty nejodolnější nečistoty najednou povolí. TIP: podlahu nejdříve přejeďte mopem, a poté na něj dejte hadr a vše setřete ještě jednou
  • dokonalá čistota je zaručena!
  • čistit můžete i zrcadla a okna
  • účinnost se projeví i na pórovitých površích jako je přírodní kámen nebo beton
  • odstraňuje lepidla i nátěry, lze je tedy použít pro odstraňování tapet; dokáže vyrovnávat pomačkané textilie (závěsy, záclony)

Nevýhody parních mopů

  • je třeba dávat pozor na materiály citlivé na teplo, při nevhodném použití mopu by hrozilo jejich zničení
  • pozor na rozlišení parního a tlakového čističe; druhý zmíněný se hodí na použití v exteriéru
  • vyšší náklady, než u klasických mopů

Pro naplnění parního mopu stačí voda z kohoutku. Poté je práce už snadná – pro zapnutí a upouštění páry jsou dva různé spínače. S parou je ale potřeba pracovat opatrně, aby nedošlo k opaření.
Mop umí ušetřit spoustu času a oceníte jej i v případě, kdy máte v domácnosti alergiky – pro ně je pára nejlepším způsobem úklidu. Nejenže nevíří prach, ale odstraňuje všechny nečistoty, včetně zárodků plísně.

 

 

 

publikováno: 2. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.