PR článek

Pergoly se stahovací střechou: venkovní odpočinek bez ohledu na počasí


montaz-na-zvysene-terase-768x432

Díky stylové pergole získáte místo, kam se můžete v horkých letních dnech schovat před slunečními paprsky, aniž byste museli opouštět čerstvý vzduch. Během dlouhých deštivých dnů už nebudete muset zůstávat doma, pod přístřeškem se usadíte do pohodlného křesla a třeba si přečtete vaši oblíbenou knihu. S pergolou můžete pořádat stylová a příjemná rodinná setkání bez ohledu na počasí.

Obzvláště oblíbeným řešením jsou pergoly vybavené posuvnou střechou. Díky posuvnému mechanismu totiž získáte řadu dalších možností, jak reagovat na aktuální počasí. Při prudkém dešti nebo ostrém slunečním svitu střechu roztáhnete, když se naopak budete chtít opalovat, jednoduše ji opět stáhnete. To vše pouhým stisknutím jediného tlačítka.

Atypy s.r.o.: Hliníková pergola se stahovací střechou

Lidé se často obávají, že jim bude pod pergolou během letních dnů horko. Společnost Atypy s.r.o. dodává pergoly s výbornými termoizolačním vlastnostmi střešní části, v horkých letních dnech na vás tedy bude pod pergolou čekat velmi příjemné klima. Samotná střecha se prodává v několika variantách. Kromě klasické neprůhledné střechy si tak můžete zakoupit její průhlednou variantu, díky níž se okny terasy dostane do místnosti více světla.

Jednou z hlavních předností stahovací střechy je materiál, ze kterého je vyrobená. Jedná se totiž o speciální třívrstvé PVC, přičemž každá vrstva má svůj vlastní význam. Spodní vrstva je čistě designová a slouží tedy primárně k tomu, aby se pod ní lidé cítili příjemně a útulně. Prostřední vrstva brání průchodu slunečních paprsků. Horní vrstva disponuje speciálním povrchem, který se stará o bezproblémové odtékání vody.

S pergolou se stahovací střechou můžete pružně reagovat na náhlé změny počasí jediným stisknutím tlačítka. 

hlinikove-pergola-suntech-eva

 

Pergoly s posuvnou střechou - důmyslné řešení odtoku vody

Efektivní odtok dešťové vody představuje jednu z předních výhod pergol v porovnání například s markýzami. To vychází už jen ze samotného faktu, že právě u markýz nebývá odvod vody řešený vůbec. Pergola je vybavená okapem, který se nachází v její přední části a odvádí spadenou vodu do nosných sloupů.

Jakým způsobem se pergola ukotvuje?

Poté, co se rozhodnete pro pořízení pergoly, přichází fáze montáže. Přístřešek se zpravidla ukotvuje dvojím způsobem. V případě, že pergola přesahuje rozměry terasy, je třeba v zemi vytvořit betonové základy. Avšak nemusíte mít strach, že by narušovaly vzhled celého prostoru. Beton se totiž aplikuje pod úroveň země. K základům se následně připojí hliníkové patky, na něž přijdou nosné sloupy pergoly. Přístřešek lze samozřejmě ukotvit také přímo do terasy. V takovém případě se postupuje v závislosti na materiálu podkladu – rozdílný přístup si vyžaduje betonová základová deska i zhuštěný štěrk.

Další možností je ukotvení přímo do fasády domu. Aby se pergola neuvolňovala nebo nepůsobila vlhnutí a plesnivění zdi, doporučujeme poohlédnout se po spolehlivé firmě a kvalitní hliníkové pergole.

Například oblíbená hliníková pergola Eva od Atypy s.r.o. je prověřená spoustou spokojených zákazníků. 

publikováno: 25. 3. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.