Plánujete novou kuchyň? Inspirujte se 7 různými styly kuchyňských linek!


7 stylů kuchyně

Plánujete pořízení nové kuchyně, která vám bude sloužit řadu let a stane se zrcadlem vaší osobnosti? Oprostěte se od trendů a unifikovaných návrhů, které můžete vidět v každém katalogu kuchyňských studií. Dejte na intuici i emoce a sáhněte po kuchyni, která vás okouzlí na první pohled. I když se většinou zaměřujeme na praktickou stránku bydlení, dnes se podíváme čistě jen na design. Představujeme vám 7 různých stylů kuchyňských linek, které vám poslouží jako bohatý zdroj inspirace při výběru kuchyně vašich snů.

1. Pocit lehkosti zdůrazněný absencí horních skříněk

Myslíte si, že se prostorná kuchyně neobejdete bez velkého počtu masivních horních skříněk? Níže zobrazená realizace kuchyně jasně dokazuje, že to jde i bez nich. Pokud to prostory dovolují, není problém vytvořit velkorysou kuchyňskou linku s nadstandardně velkou pracovní plochou klidně i bez použití jediné horní skříňky.

Protože je kuchyň vybavena mnoha zásuvkami, dají se do nich uložit veškeré talíře, sklenice, pomůcky a další kuchyňské vybavení. Stylově je tato kuchyň čistá a jednoduchá. K bílým korpusům a dvířkám skvěle sedí velká pracovní deska z přírodního kamene, která vypadá honosně a útulně. V kombinaci se šedou dlažbou je estetický efekt skvělý. Taková kuchyně pak nezaujme jen vzhledem, ale také praktičností.

2. Rustikální kuchyně podtržená patinou

Pokud patříte mezi příznivce tradičních kuchyňských linek a rustikální styl bydlení je vám blízký, tato kuchyně se vám bude líbit. Návrat k tradičnímu nábytku, který je charakteristický dvířky s vyfrézovaným zdobením, je v posledních letech velmi častý. Kuchyně v rustikálním stylu vypadá díky dominantní bílé barvě vzdušně a čistě. Zajímavým doplňkem jsou staré dřevěné židle s patinou, které dojem nestárnoucí klasicky a domáckosti podtrhují. Výrazným prvkem je samozřejmě i žulová pracovní deska, která se nachází nejen na samotné lince, ale také kuchyňském ostrůvku. Celou kuchyň povýší na novou úroveň, navíc se snadno udržuje a vydrží navěky.

3. Rustikální kuchyně v dekoru dřeva

U rustikálních kuchyní ještě zůstaneme, od čistého bílého designu se však přesuneme k honosnosti přírodních materiálů. Dřevo je pro kuchyně v rustikálním stylu typické a v kombinaci s tmavou kamennou deskou působí luxusně. Netradičním doplňkem odkazujícím k viktoriánskému stylu je kovový lustr nad kuchyňským ostrůvkem, který je sám o sobě malým uměleckým dílem. Takové kuchyně se však příliš nehodí do moderních rodinných domů, ve kterých by mohlo velké množství dřeva působit rušivě a až moc robustně.

4. Moderní kuchyně v dekoru dřeva

Myslíte si, že moderní kuchyně se vyrábí snad jen v bílé, šedé a černé? Níže uvedené realizace kuchyňské linky vás přesvědčí, že i s dřevěnými dekory lze pracovat tak, aby byly dominantní, a přesto nadčasové i moderní. Právě luxusní obložení v tmavém dřevěném dekoru, které je použité jak na lince, tak ostrůvku, dodává této kuchyni punc jedinečnosti. Bílá podlaha a pracovní i barová deska pak vyvažuje množství použitého dřevěného dekoru. Díky tomu je tato moderní kuchyně na pohled útulná a odlehčená. V kombinaci s barem se stane centrem vaření, odpočinku i setkávání s přáteli.

5. Modrá je dobrá!

Nebudeme vám nic nalhávat, kuchyně v pastelových nebo křiklavých barvách nejsou pro každého. Vždy jsou však originální a odráží osobitost a vkus majitele. Ať už se vám tato kuchyně sladěná do modrých odstínů líbí, nebo ne, její originalitu ji nemůžete odepřít. Pokud se rozhodnete pro pořízení kuchyně v netradičních barvách, nechte nápad pár dnů odležet. Pokud si jste jisti, že vás neomrzí ani po pár letech, méně obvyklých barev se nebojte.

6. Struktura betonu se hodí i do kuchyně

Struktura betonu má v moderní architektuře pevné místo a hodí se i do prostoru kuchyně. V tomto případě se majitelé rozhodli zakomponovat beton na stěny a zkombinovat jej s netradiční velkoformátovou dlažbou. Jemná kuchyňská linka, ve které dominuje bílá doplněná o světlé dřevěné dekory, se k betonové struktuře skvěle hodí. Tato realizace je jasným důkazem, že i místnosti s velkými betonovými plochami mohou vypadat útulně, hravě a vesele.

7. Kuchyně zkombinovaná s různými materiály a doplňky

Při realizaci kuchyně nejde jen o volbu barev a rozložení nábytku nebo pracovní desky, ale o pojetí místnosti jako celku. Realizace kuchyňské linky zobrazená níže to potvrzuje na 100 %. Kuchyňské linky si v tomto případě všimnete zřejmě až jako poslední. Váš zrak upoutá designový kamenný obklad, honosné rolety či nádherný jídelní stůl s židlemi. Majitelé se rozhodli do kuchyně použít stropní digestoř. Vzhledem k tomu, že je komín zhotovený v bílé barvě, na pohled neruší a do prostoru skvěle zapadá. Jedná se tak o vhodnější řešení než instalace komínových digestoří, které mohou mohutnou konstrukcí z kovu rušit.

Věříme, že vás těchto 7 realizací kuchyní inspirovalo a že si z nich vezmete to nejlepší pro plánování kuchyňské linky vašich snů. Na téma kuchyní se zaměřujeme dlouhodobě. Přečtěte si některý z dřívějších článků:

publikováno: 29. 6. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.