Podlahové žlaby – designový prvek, který patří do moderní koupelny


Sprcha bez vaničky je designová i praktická

Pokud je vám blízký jednoduchý minimalistický vzhled a toužíte po moderní a luxusně vypadající koupelně, sprchový kout s podlahovým žlabem je správnou volbou. Při sprchování se budete cítit pohodlně, designové propojení sprchy se zbytkem koupelny si budete užívat každý den. Oceníte i praktické používání, jednoduchou údržbu a bezbariérový přístup.

Žlab nenaruší moderní vzhled koupelny

Ať už se chystáte rekonstruovat stávající koupelnu nebo plánujete novostavbu, zamyslete se nad tím, jaký typ sprchového koutu byste v ní chtěli mít. Ačkoliv jsou koupelnová studia stále přeplněná různými typy sprchových vaniček z akrylátu či jiných materiálů, do nových minimalisticky laděných koupelen se nehodí. Sprchový kout s vaničkou je vždy díky vyvýšení a vlastnímu designu samostatnou součástí koupelny a narušuje její celistvost.

U moderních koupelen se klade velký důraz na to, aby byly jednotlivé koupelnové prvky vzájemně propojeny. Musí k sobě esteticky pasovat a vytvářet pomyslný dialog s uživatelem. Sprchové kouty s podlahovým žlabem tuto podmínku splňují na sto procent. Při jejich využití dochází k propojení jednotlivých koupelnových prvků - nic není navíc, vše naopak krásně zapadne do interiéru. Může být umístěna zcela v prostoru, nebo při použití různých zástěnných systémů ke koupelně přiznaná.

Koupelna bez zbytečných výstupků působí celistvě

Výhody žlabů: Snadná údržba i používání

Možná si myslíte, že sprchové kouty s podlahovým žlabem jsou jen neužitečným designovým luxusním prvkem. Je tomu právě naopak! Nabízí spoustu výhod, které vás jistě přesvědčí o jejich praktičnosti:

  • Sprchové kouty bez vaničky jsou bezbariérové. Nedisponují žádnou hranou či vyvýšeninou. Proto jsou oblíbené i u rodin, těhotných žen či seniorů.
  • Maximální průtok vody. Díky dvěma komorám sifonu žlaby umožňují 60 l/min u žlabů se sifonem s průměrem odtokové trubky 50 mm a 35 l/min u žlabů se sifonem s průměrem odtokové trubky 40 mm.
  • Dobře čistitelný sifon. Ochranná mřížka zachycuje větší nečistoty, vyjmutím mřížky a vtokového dílce je možné vyčistit odtokovou komoru až po odpadní trubku.
  • Nízká stavební výška. Můžete se setkat s názorem, že sprchové kouty s podlahovým žlabem jsou vhodné jen do novostaveb, protože vyžadují vysokou podlahu pro zabudování odtokového systému. Standardní výška žlabu je sice 85 mm, výrobci sanitární techniky však přináší i řešení s nízkou stavební výškou. Společnost Alcaplast, přední výrobce sanitární techniky ve střední Evropě, dodává také podlahové žlaby se stavební výškou pouhých 55 mm. Ty se hodí také pro rekonstrukce domů, kde je profil betonové podlahy nízký.
  • Jednoduchá údržba žlabů. Díky absenci vaničky se nemusíte zaobírat jejím čištěním, sprchový kout udržujete stejně jako podlahu ve zbylé části koupelny. Nevytváří se žádná těžko dostupná zákoutí, takže úklid sprchového koutu zabere jen chvilku.

Odborníci ze společnosti Alcaplast, dovedli jednoduchost údržby na novou úroveň. Jejich podlahové žlaby totiž obsahují zápachovou uzávěru, která zabraňuje šíření zápachu a umožňuje snadné rozebrání a vyčištění. „Disponují systémem dvou odtokových komor s vyjímatelnými dílci. Vzniká tak sifon se zdvojenou zápachovou uzávěrou s možností jednoduchého a dokonalého čištění obou odtokových komor, a to až po odpadní trubku," dodávají.

Podlahové žlaby jako designový prvek

Podlahové žlaby nejsou jen vysoce funkční částí koupelny, slouží také jako designový prvek, který estetiku minimalistické koupelny perfektně doplňuje. Žlaby se obvykle vyrábí v nerezovém provedení s možností výběru z mnoha typů profilů. Vychází z různých geometrických tvarů a k dostání jsou ve vysokém lesku nebo matném provedení. Existují i speciální typy podlahových žlabů, například s deskou z nerezové oceli, kaleného skla nebo syntetického kamene. Je jen na vás, pro jaké konkrétní řešení se rozhodnete. V nabídce osvědčených výrobců sanitární techniky najdete rošty perforované i plné.

Podlahové žlaby otevírají cestu pro fantazii

Sprchové kouty bez vaničky s podlahovým žlabem přináší velkou výhodu v podobě flexibility a volnosti při návrhu koupeny. Pokud se rozhodnete pro toto řešení, nemusíte se omezovat předem stanovenými rozměry vaničky. Váš architekt bude mít spoustu prostoru pro vlastní nápady. Podlahové žlaby přináší možnost vlastního výběru podlahy, velikosti sprchového koutu, umístění i řešení zástěny. Na rozdíl od vaničky nevytváří žádné bariéry při návrhu a realizaci koupelny.

publikováno: 15. 11. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.