PR článek

Podporujeme udržitelný rozvoj. Na co nezapomínat v dřevostavbách a ekologických domech?


lomax

Moderní dřevostavby využívají nové technologie výstavby a zateplení, což umožňuje snížit náklady na vytápění. Jsou tak považovány za ekologické domy. A když ekologický dům, tak se vším všudy!

Společnost LOMAX neustále vylepšuje své produkty tak, aby podporovaly udržitelný rozvoj a byly tím nejlepším řešením do současných novostaveb. Na jaře proto také přichází se speciální ekologickou akcí pro všechny, kteří chtějí žít v souladu s přírodou, ale také dosáhnout nemalých provozních úspor v domě.

 

Dřevostavby vyžadují vysokou tepelnou izolaci domu

Správný plášť budovy a především vhodná izolace oken i vstupních prostor jsou základem pro dřevostavby a nízkoenergetické domy. Výběr kvalitních vstupních dveří do domu či garážových vrat proto není na místě podcenit. LOMAX se v tomto směru může pyšnit nenahraditelnou technologií, která podporuje současné trendy a jde ruku v ruce s podporou ekologie.

V zimě chraňte především vstupní prostory

Zejména v zimním období je nezbytné chránit vstupy do interiéru domu a zamezit úniku tepla a tím i zbytečnému přetápění. Garážová vrata Delta od LOMAXU představují jedinečnou hustotu PUR pěny. Díky kombinaci s celoobvodovým těsněním a kvalitními materiály tak LOMAX nabízí nejlépe tepelně izolovaná vrata na českém trhu!

Garážová vrata LOMAX jsou ideální pro dřevostavby a nízkoenergetické domy

Vynikající izolační vlastnosti mají také hliníkové vchodové dveře AKTIV 77, a to i v případě prosklení dveří, kde je součástí zateplený profil s trojsklem. Hliníkový práh, rám i křídlo dveří disponují přerušenými tepelnými mosty. Kromě užitečných vlastností přináší vchodové dveře i vrata LOMAX navíc i designové řešení pro každou moderní ekologickou stavbu.

Hliníkové dveře LOMAX mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti

Přetápění domu v zimním období není jedinou hrozbou

Vypouštění škodlivin však není spojenou pouze s vytápěním. Obdobně přírodu zatěžují i látky, které vypouští klimatizace. I v tomto případě je tak na místě věnovat pozornost udržení stálé teploty v domě a vyhnout se zbytečnému ochlazování místností pomocí klimatizace. Pokud bezmyšlenkovitě spouštíme klimatizaci, je to stejné jako topit pánu bohu do oken. Pocítí to nejen naše planeta, ale také naše peněženka.

Stínící technika omezí škodlivé látky vypuštěné klimatizací

Eliminaci i těchto rizik se LOMAX snaží přispět rozvojem svých produktů. S nastávajícím oteplením je ideálním řešením zajistit dům stínící technikou. Dobrým příkladem jsou venkovní žaluzie a rolety LOMAX, které disponují slunečními čidly. Zaluzie či rolety se tak zatáhnou sami bez nutnosti vašeho zásahu a to vždy, když vám začne slunce ve větší míře svítit do oken.

Žaluzie LOMAX se slunečními čidly

Ve většině případů tak teplý vzduch vůbec neproniká do interiéru domu a vy tak nemusíte přistoupit k neekologickému spuštění klimatizace. Sluneční čidla však poslouží i v zimním období, kdy naopak vpustí do domu při záření co nejvíce tepla ze sluníčka a umožní tak zase něco ušetřit za vytápění.

Podpořte ekologické stavby s příslušenstvím LOMAX

Na jaro 2020 LOMAX připravil speciální akci na svoje produkty, která je zacílena právě na podporu životního prostředí a nízkoenergetických domů.

Od března do května si tak na své přijde každý správný ekolog i ten, kdo chce především chytré a kvalitní řešení do svého domu.

Stínící techniku LOMAX koupíte se slunečním čidlem zdarma.

K novým garážovým vratům dostanete zdarma chytré ovládání.

A k vchodovým dveřím můžete pořídit za polovinu bezklíčové ovládání BioKey.

Zvyšujte svůj komfort a pomozte nám s podporou udržitelného rozvoje!

publikováno: 10. 3. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.