Podzimní dekorace kreativitě meze nekladou


Podzimní dekorace většinou značí přírodní barvy. Jak na to?

Podzim, to je v přírodě přímo barevný karneval. Období plné příjemných slunečních paprsků ale pomalu mizí a vše se začíná zahalovat do zimní šedi. Domov však můžete mít vyzdobený o poznání déle. Podzimní dekorace totiž nabízí spoustu možností, jak zútulnit interiér a zajímavě vyzdobit i exteriér.
 

Podzimu vévodí oranžová barva se všemi svými odstíny. Doma ji můžete použít od výzdoby jídelního stolu, až po závěsy v obývacím pokoji. Přírodní tóny jsou příjemné, hřejivé a jen tak se neokoukají. V kombinaci s bílou barvou vyniknou jak květiny, tak i tradiční dýně.
 

6345767994_2f6aa063d1_flickr

Podzimní dekorace ve znamení dýní

Okrasných dýní existuje celá řada druhů a patří mezi nejčastější dekorace. Ty nejvýraznější mají trny (příznačně nesou název trnová koruna), podobu křídel (andělská křídla) nebo tvar jako hruška. Barevná škála je také široká, od tmavě zelených, přes žluté, až po onu oranžovou barvu. Běžně k sehnání je asi jedenáct druhů. 
Výborně se hodí jako doplněk k sušeným květinám. Pokud je vhodně zvolené aranžmá, pak se nemusí jednat jen o sezónní záležitost, ale taková dekorace vydrží klidně po celý rok. 

 4191414521_516f83e4e1_flickr

Dýně se hodí také jako venkovní dekorace, protože jim čerstvý vzduch svědčí. Místo by však mělo být chráněné před
deštěm. Květináče s dýňovou dekorací vydrží až do tuhých mrazů. Pokud máte v zahrádce některé z typicky podzimích rostlin, jako například trsnaté trávy nebo okrasné barevné stromky, pak jim dýně budou dělat rozhodně dobrou společnost. S použitím dalších materiálů (lýko, barevné stužky…) mohou vzniknout zajímavé vazby přímo na zahrádce. 
Kromě klasických dýní nebo šípků jsou trendem poslední doby i dekorativní kukuřičky (ty mohou mít různě barevná zrna).

Podzimní květiny září do dálky

Kvetoucí rostliny se dají najít i v tomto období. Ty nejznámější jsou listopadky - chryzantémy, jež mohou mít rozličné barvy a umí přežít i nízké teploty. Můžete je zasadit na světlé místo, kam dopadnou paprsky podzimního slunce, nebo je umístíte do květináče, jenž snadno přesunete. V žádném případě se nejedná o hřbitovní květinu, jak je často zažito. V Číně, kde mají domov, jsou symbolem síly – právě proto, že vydrží kvést mnohem déle, než všechny ostatní květiny.
Typicky podzimní květinou je i modrý hořec. Této skalničce se daří v truhlících na balkonech nebo terasách, kam se často vysazuje v kombinaci s vřesem.

 6770071277_8332c03dfc_flickr

Podzimní dekorace skvěle tvoří atmosféru. I když bubnuje déšť do parapetů, barevné prvky potěší každé oko. Optimistické barvy vnesou do interiéru pohodu. Proto se hodí také do pracoven nebo pracovních koutků, kde je každé takové nenápadné rozptýlení přímo žádoucí.

publikováno: 28. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.