Pokoj pro hosty může být řešením opuštěného dětského pokojíku


Pokoj pro hosty je užitečnou vymožeností každé domácnosti a vaše návštěvy jej jistě ocení.

Možná zbytečnost, možná užitečný prostor. V každém případě mít pro návštěvy připravné místo, kde se mohou v klidu „zabydlet,“ působí více než příjemně. Pokoje pro hosty nejsou nezbytností, ale pokud stavíte nebo rekonstruujete dům, je dobré s nimi počítat už od začátku, aby byl vhodně situavoný.


 

Zná to asi každý: návštěvy se někdy zdrží a s blížícím se večerem pak přichází na řadu vytahování matrací a rozkládání pohovek či křesel. Prostor v obývacím pokoji je pak přeplněn, nikdo se necítí zrovna pohodlně a navíc zůstává nepořádek...

Strategické umístění pokoje pro hosty

Nejedná se o nezbytnost, ale vhodné umístění pokoje by mělo být poblíž koupelny a toalety. Hosté tak nebudou muset chodit přes celý dům a nepříjemná rozespalá noční setkání tak budou minimalizována. Pokud máte starší dům, jako pokoj pro návštěvy je možné přepracovat prázdný dětský pokoj. Řešení je to skvělé – pokud vás navštíví děti, budou stále ve svém, místnost však bude připravena i pro ostatní návštěvy.

Čtěte: Jak vybrat rozkládací pohovku

Jak vybavit pokoj pro hosty

Zařízení místnosti vás rozhodně nemusí zruinovat. Potřeba je jen pár základních kousků. Vybavuje se povětšinou pro dvě osoby, což znamená širokou postel, případně rozkládací pohovku. Hodí se i křeslo. Pokud nechcete pořizovat skřín, hosté si budou muset vystačit s „němým sluhou“ - ovšem v současnosti se jedná o vysoce moderní řešení. Součástí může být i pracovní stůl nebo alespoň jeden větší odkládací stolek.
Mimo návštěvy může pokoj sloužit jako knihovna či čtecí a odpočinková místnost, což znamená, že nesmí chybět dobré osvětlení. Dále ji zařiďte tak, aby v ní bylo příjemně i vám. Proto se zde může nacházet třeba i televize.
Chybět by nemělo zrcadlo, hodiny, ale třeba i ručníky a základní hygiencké potřeby.

 

Postele pro hosty

Samostatnou kapitolou jsou potom postele pro hosty. Zvolit můžete mezi rozkládacími stylovými pohovkami (to v případě, že pokoj chcete využívat i mimo návštěv) a klasickými lůžkami. Nemusí mít standardní šířku 180cm, postačí klidně menší (zpravidla 160cm).
Sami ale nejlépe víte, jaké návštěvy očekávat – pro kamarády bude třeba vhodnější zvolit dvě solitérní lůžka, které se dají v případě potřeby srazit k sobě.

Jak už bylo zmíněno: pokoj pro hosty může nahradit dětský pokojík, jakmile potomkové vyletí z hnízda. Spojen může být s pracovnou i knihovnou, proto podle toho volte výzdobu. Optimistické barvy a jednoduchý nábytek by měl být samozřejmostí. Návštěvy se pak u vás budou cítit jako doma a pohostinnost jistě jednou oplatí...

publikováno: 19. 8. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.