PR článek

Poptávka po ekologickém splachování neustále stoupá - od loňska o téměř 300 procent


Alcaplast_foto_3

U nás i v zahraničí neustále narůstá zájem o úsporné splachování. Potvrzují to i prodejní statistiky největšího výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě, společnosti Alca plast.

Ekologická splachovadla získávají na popularitě

Ve srovnání s loňským rokem zase vzrostla poptávka po ekologickém řešení splachování, které zvládne snížit spotřebu vody až o třetinu. Prodej splachovacích systémů, které šetří výdaje i životní prostředí, narostl o téměř 330 %. Ve snaze ušetřit své peněženky i životní prostředí však nelenili ani čeští spotřebitelé. „Zatímco v loňském roce představovali tuzemští odběratelé 20 procent z celkového objemu prodaných ekologických produktů, letos se jejich podíl zvedl na 30 procent," uvedla Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alca plast, která jako jedna z mála firem vyrábí komplexní ekologické WC systémy. Podle Prokopové je však o systém Ecology stále největší zájem v západní Evropě.

Ekologické splachování maximalizuje úsporu vody

V minulosti se na spláchnutí využívalo přes dvanáct litrů vody. V dnešní době dvojitých splachování už je možné si vybrat mezi třemi nebo šesti litry. Ekologický systém však jde ještě o krok dál - snižuje spotřebu na dva až čtyři litry v rámci jednoho spláchnutí. "Vyšší úspora vody v současnosti není možná, protože nižší objem vody by obsah WC nedokázal dostatečně spláchnout. Při průměrném počtu spláchnutí sedmkrát denně na osobu však může čtyřčlenná domácnost ušetřit i 1600 korun ročně," vysvětlila Prokopová, která narůst prodejů ekologických systémů očekává i v budoucích letech.

Vzhledem k tomu, že laťka hygienických i ekologických standardů se neustále zvedá, bude se navyšovat i poptávka po moderních a inteligentních systémech kompatibilních s každou toaletou. Takovým výrobkem je i Alca plast Ecology, který v roce 2014 získal ocenění Gaia Awards v Dubaji. "Všechny naše výrobky jsou vzájemně kompatibilní, je tedy možné standardní WC modul upravit na ekologický. Výměna je jednoduchá, i když už je modul zabudovaný ve zdi," podotkla Radka Prokopová. Při montáži ekologického splachování je však třeba myslet na to, že WC mísy jsou vždy koncipované pro určitý objem vody. Je proto třeba sladit mísu s odpovídajícím objemem vody. Pokud specifikaci toalety nebudete brát na zřetel, může dojít k vystřikování vody či nedokonalému splachování.

Už přes čtyři roky se moderní systémy pro ekologické splachování po celém světě . Původně sice vznikly, aby toalety snáze dodržovaly ekologické normy, spolu s celospolečenským důrazem na ochranu životního prostředí však neustále získávají na popularitě a stávají se tak trendovým doplňkem každé koupelny.

publikováno: 18. 7. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.