Pořiďte si kusový koberec! Inspirujte se 7 různými designy


ukázka kusového koberce - inspirace č2

Říkáte si, že by vaše interiéry ozvláštnil vhodně zvolený kusový koberec? Pak máte na výběr z nepřeberného množství materiálů, velikostí i barevných kombinací. Kusové koberce se hodí do obýváků, dětských pokojů, ložnic a dalších místností. V nich nejen že vypadají poutavě, ale současně zajistí příjemně teplou a měkkou pochozí vrstvu. Díky tomu vyřeší častý neduh tvrdých podlahových krytin (dlažeb nebo vinylových podlah), které se na druhé straně snadno udržují. Inspirujte se 7 designovými kousky kusových koberců.

1. Jednobarevný koberec v duchu minimalismu

Dáváte přednost jednoduchosti i čistému designu a nechcete interiér přehltit nadmírou vzorů nebo výstředních ornamentů? Pak sáhněte po jednobarevném koberci, který bude stylově neutrální a zapadne do jakéhokoliv prostoru. Skvělou volbou jsou kusové koberce světlejších odstínů, které opticky zvětší i malé místnosti a nestrhnou na sebe přílišnou pozornost. Kusový koberec béžové či světle hnědé barvy se obzvláště hodí v kombinaci se dřevem a dalšími přírodními materiály, které mají v současném designu své pevné místo. Hodí se nejen do interiérů v minimalistickém stylu.

2. Koberec s dlouhým vlasem do ložnice

Chcete při vstávání z postele došlápnout na měkký hebký koberec, na kterém vás nebudou studit nohy? Pak zvolte poutavý jednobarevný koberec s dlouhým vlasem, který je obzvláště vhodný do ložnice. Kusové koberce tohoto typu jsou dostupné v mnoha odstínech, nejoblíbenějším jsou přitom šedé, černé a bílé. Koberec umístěte pod postel tak, aby jeho větší část přesahovala. Takové rozložení vypadá nejen působivě, ale má i své praktické výhody. Pod tíhou postele se nebude kusový koberec posouvat a bude vždy na svém místě. Bude se vám lehce vysávat a vždy na něj stoupnete při vstávání a uléhání.

3. Výrazně zdobený koberec do moderního bytu

Pokud si myslíte, že bohatě zdobené kusové koberce s orientálním nádechem se hodí jen do klasických a rustikálně laděných interiérů, níže uvedená realizace vás vyvede z omylu. Kusový koberec bohatého zdobení v tlumenějších barvách se stane dominantou prostoru a vždy na sebe upoutá pozornost. Je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít v místnosti luxusně vypadající bytové doplněk. Výhodou vzorovaných koberců je skutečnost, že na nich nejsou tolik vidět nečistoty a prach. Díky tomu bude koberec vypadat poutavě i v případě, nebude-li luxovat každý den.

4. Koberec s ornamenty v tmavých barvách

Obecně platí, že do tmavších a menších prostorů jsou vhodnější koberce světlejších barev, které dokážou interiér opticky rozšířit. Někdy je však záhodno vytvořit komornější atmosféru. Za tímto účelem se hodí orientální kusový koberec v tmavých barvách, který vypadá exoticky. Nadchne každého příznivce vzdálených krajin a patří mezi doplňky, které nesmí chybět interiérů žádného cestovatele. Krásný kusový koberec si samozřejmě můžete přivézt i cest, které vám bude neustále připomínat.

5. Honosný koberec do interiéru v rustikálním a viktoriánském stylu

Kusové koberce se hodí do všech typů interiérových prostorů. I když se zaměřujeme většinou na moderní design, nemůžeme upřít honosný vzhled klasických, rustikální či viktoriánských interiérů. Právě do těch se skvěle hodí velké kusové koberce, po kterých se bude navíc velmi pohodlně chodit. Hodí se do tradičních obývacích pokojů, ale třeba i pracoven nebo reprezentativních prostorů.


6. S pravidelnými geometrickými tvary chybu neuděláte

Chcete se vyhnout experimentům a sáhnout po moderním koberci, který zapadne do jakéhokoliv typu interiéru? Sázkou na jistotu jsou kusové koberce s pravidelně se opakujícími geometrickými tvary. Příkladem může být níže zachycený koberec s dominantními trojúhelníkovými prvky. Chybu neuděláte ani s výběrem koberce, na kterém budou dominovat řady kruhů, čtverců, hexagonů a jiných obrazců.

7. Extravagantní koberec v syté barvě

Pokud máte interiér sladěný do jedné výraznější barvy, může se odrazit i ve výběru kusového koberce. V některých typech interiérů vyniknou i kusové koberce v sytých trendy barvách, například žluté, petrolejové, azurové nebo křiklavě červené. Takové typy koberců je však třeba vybírat s citem, aby v prostoru nevypadaly až moc rušivě a roztržitě.

Chcete se o kobercích dozvědět více informací? Přečtěte si některý z našich starších článků:

publikováno: 13. 7. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.