G+

 

 

Posuvná okna a dveře - řešení i pro střechy


Fotolia_48286308_XS

Posuvné dveře se v novostavbách objevují poměrně často. Dobře vypadají, ale ale také vyhovují všem požadavkům na moderní bydlení. Do místnosti propustí spoustu světla a při vhodné instalaci i tepla z dopadajících slunečních paprsků. Na balkonech a terasách ušetří posuvné dveře spoustu místa a není se třeba obávat ani netěsností, protože v současné době jsou systémy natolik propracované, že je lze použít i do nízkoenergetických staveb.

 

Velké prosklené plochy jsou trendem posledních let. Kontakt s okolním světem, zvlášť, jedná-li se o přírodu, je k nezaplacení. Dávno už nejsou jedinou variantou jen francouzská okna. Posunovací dveře jsou záležitostí praktickou i estetickou.

Bezpečnost především

Posuvné dveře nevzbuzují na pohled příliš důvěry a vypadají jako snadná překážka pro všechny zloděje. Kdysi tomu tak možná bylo, ovšem moderní technologie posunuli i bezpečnost takových dveří o kus dál. V praxi se setkáte hlavně s dveřmi osazenými bezpečnostními skly – ty odolávají nárazům tupými předměty, a pokud dojde k rozbití, pak se tříští na malé neostré plošky, které minimalizují riziko zranění a možnost vniknutí nezvaných návštěv.

Bezpečnostní sklo se může chlubit také perfektními tepelně-izolačními vlastnostmi, které jsou u novostaveb nezbytností, u starších domů pak důvodem k rekonstrukci. Do interiéru nebude ani propouštět více hluku, než by se vám líbilo.

Kolejnice a prahy

Největší vliv na funkčnost posuvných exteriérových dveří mají kolejnice a prahy. Proti posuvným dveřím z interiéru se liší vysokou hmotností, která vyžaduje speciální řešení. Výjimkou nejsou váhy kolem 300 kilogramů, kdy je potřeba využít pojezdový vozík. Systém se označuje jako zdvižně-posuvný a představuje to nejefektivnější řešení pro snadnou manipulaci.

Prahy je potřeba udělat co nejméně nápadné, tedy tak, aby nepřekážely v chůzi. Ty nejnižší se hodí do bezbariérového bydlení nebo je ocení senioři. Kromě výšky je potřeba brát ale v úvahu i tepelnou prostupnost prahů, která je taktéž důležitým měřítkem.

posuvne1 

Posuvná okna v podkrovním bydlení

Byt v podkroví a velká okna, přes která dovnitř proniká spousta světla, v létě slunce a přes zimu jej zahalí sněhové vločky – to je vysněná podoba bydlení pro mnoho z nás. Existují také velká posuvná okna, která promění v dokonalé bydlení každé podkroví. Jen se nedají použít všude, neumožňují to většinou starší konstrukce. Jejich usazení je obtížné a neobejde se bez těžké techniky, výsledek je však skvělý.

Sklo v současné době vládne designu. Moderní domy jej využívají na maximum, a to rozhodně není špatně. Světlé prostory totiž znamená optimismus a dobrou náladu, což chceme všichni!

publikováno: 1. 11. 2013
přečteno: 505×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...