Posuvné dveře jsou moderní a ušetří spoustu místa


Moderní posuvné dveře mohou ve vašem obydlí ušetřit spoustu místa. Existuje několik druhů posuvných

Existuje celá řada problémů, s nimiž se musí nejeden majitel domu nebo bytu vypořádat. Jedním z těch větších jsou i řešení spojená s uspořádáním prostoru. V tom mohou leckdy překážet interiérové dveře. Klasická křídla takových dveří zasahují do místností, což může mnohým překážet. Posuvné dveře tento problém vkusně odstraní.

Chcete-li dosáhnout co největší úspory místa v okolí dveří, jsou posuvné dveře příhodným řešením i pro vás. Příjemný bonusem je také skutečnost, že posuvné dveře v interiéru skvěle vypadají, protože jsou typem moderních a vysoce funkčních nezbytností, jejichž umístěním lze v obydlí zakrýt nedostatky, s nimiž se majitelé potýkají.  Tyto interiérové dveře dokážou díky absenci dráhy klasických křídel místnosti opticky zvětšit. Jejich instalaci je možné řešit dvojím způsobem, a to buď namontováním systému pro pojezd dveří „vedle“ stěny, nebo vložením speciálního pouzdra do zdi, kdy posuvné dveře při otevírání zajíždějí do stěny. Existují tedy:

Jednoduchá instalace, to jsou posuvné dveře na stěnu

Interiérové dveře tohoto typu vyžadují namontování systému pro jejich pojezd, ten se povětšinou skládá z kolejnic, které se následně umisťují nad interiérové dveře. Ty sice při otevírání nikam „nemizí“, ale i tak se odbourá nutnost zásahu křídel dveří při používání do prostoru. Mohou být celé z jednoho křídla, kdy se posouvá na vybranou stranu, nebo ze dvou křídel, kdy k otevírání dochází rozevřením těchto křídel do stran. Aby byl zajištěn rovný posun, je do podlahy namontována drážka, která interiérové dveře „vede“ v přímočaré linii.

Posuvné dveře do pouzdra potřebují stavební úpravy

Druhým jmenovaným typem posuvných dveří jsou ty, které fungují na základě vložení plechové kapsy do zdi (sádrokartonu). Tyto posuvné dveře proto vyžadují určité stavební úpravy. Je tedy jasné, že takto řešené interiérové dveře se při používání "schovávají", a tak ani minimálně nezasahují do prostoru místnosti. Jestliže jsou posuvné dveře dvoukřídlé, může být jejich otevírání a zavírání řešeno několikero způsoby. Vedle klasické cesty, kdy každé křídlo zajíždí na své straně do pouzdra, to může být i princip, kdy se obě křídla zasouvají do jedné strany – teleskopicky.

Posuvné dveře zvyšují komfort celého bydlení, a to zvláště v takovém případě, že jsou dveře pokojů a místností na mnohých místech blízko sebe, a tak nastávají situace, kdy do sebe navzájem vráží. Je sice pravdou, že posuvné interiérové dveře svou cenou několikanásobně převyšují náklady na pořízení běžného typu, ale jestliže toužíte po ušetření několika metrů čtverečních, pak jsou posuvné dveře jasným tipem na zlepšení.

publikováno: 16. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.