Posuvné dveře: srovnání závěsného a pouzdrové provedení


Hezké posuvné dveře v kuchyni

Výrobci posuvných dveří se neustále předhání a na trh uvádí nové a nové systémy, které přináší jednoduché používání a zvyšují komfort bydlení. Posuvné dveře se standardně dělí na závěsné na stěnu a kazetové. Oba typy mají své výhody a nevýhody. Kromě toho seženete posuvné dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, některé jsou navíc doplněny o synchronní mechanismus. Pojďme se v jednotlivých typech zorientovat a popišme si jejich výhody a nevýhody.

ZPĚT NA TÉMA: POSUVNÉ DVEŘE ŠETŘÍ PROSTOR

Posuvné dveře na stěnu

Jak je z názvu zřejmé, tento typ posuvných dveří se montuje přímo na stěnu, resp. na stěnu se umístí kolejnice, na kterou se dveře zavěsí. Jedná se o levnější vadvdřriantu posuvných dveří, které je především vhodný tam, kde v okolí není umístěn žádný nábytek. I při otevření je křídlo dveří viditelné a stává se součástí interiéru. Můžete si vybrat z různých provedení, od dřevěných přes luxusní skleněné.

Šedé posuvné dveře

Pouzdrové posuvné dveře

Druhým typem jsou posuvné dveře pouzdrové. Jsou vybavené pouzdrem umístěným ve zdi, do kterého se dveře zasunují. Po otevření se dveře schovají přímo do zdi a nejsou viditelné. Jejich použití je tak možné i tam, kde je okolí dveří zastavěno nábytkem. Pouzdrové posuvné dveře jsou však podstatně dražší než ty na stěnu. Souvisí to především s náročností mechaniky, ale především s nutností provedení stavebních úprav. Realizace pouzdrových posuvných dveří se neobejde bez úprav příčky a vyžaduje práci i na několik dnů podle typu stěny.

Jednokřídlé a dvoukřídlé posuvné dveře

Kromě typu uchycení se posuvné dveře dále dělí na jednokřídlé a dvoukřídlé. V případě dvoukřídlého provedení je nutné mít v jejich okolí mnohem více prostoru, aby se mohly odsunout na obě strany. Zajímavou variantou jsou dvoukřídlé dveře se synchronním mechanismem, kdy se obě křídla otevírají a zavírají současně i při manuálním posunutí jen jednoho křídla.

Věříme, že se nyní na poli posuvných dveří snáze zorientujete a vyberete si takový typ, který vám bude nejlépe vyhovovat. Nenechte si ujít ani naše další články, ve kterých jsme se na problematiku oken a dveří podrobněji zaměřili:

publikováno: 31. 1. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.