PR článek

Potřebujete půjčit na vybavení domácnosti? Poradíme, jak typ úvěru je ten pravý


58546_chairs-cups-door-family

Hypotéka sem, hypotéka tam. Všude se řeší samé hypotéky. Kde nabízí nejnižší úrokové sazby? Kde vám dají nejlepší podmínky pro splácení? Kde vám půjčí na celou hodnotu nemovitosti? Není divu, že mnozí v záplavě otázek, které je nutné vyřešit, zapomenou na to, kde vezmou na vybavení domácnosti. Ani nový nábytek a spotřebiče totiž nejsou zadarmo.

Na vybavení domácnosti se velmi často zapomíná, při pořizování nemovitosti si mnozí říkají, že ono se to nějak zařídí. Jakmile ale přijde na lámání chleba, zjistí se, že peníze na koupi nové obývací stěny, kuchyňské linky a moderních spotřebičů chybí. Hypotéka na financování čehokoliv dalšího už nevystačí. Nasnadě jsou dvě řešení. Buď lze poshánět nejnutnější vybavení zdarma po známých či za pár drobných z bazaru, nebo si na něj půjčit.

Hypotéka není vhodným úvěrem na vybavení domácnosti

Na vybavení domácnosti si lze sjednat celou řadu půjček, a to včetně levného hypotečního úvěru. Ten ale v případě čerpání hypotéky na koupi nemovitosti padá. Klasický úvěr na bydlení je stejně možné sjednat ve výši několika set tisíc až milionů korun, a takových horentních výšin náklady na pořízení nábytku a spotřebičů většinou nedosahují.

Alternativou jsou pak spotřebitelské úvěry, nejrůznější typy krátkodobých půjček a úvěr ze stavebního spoření, avšak ani ten není pro každého. Dosáhnout na něj mohou jen dlouhodobí majitelé stavebka.

Výhodný úvěr ze stavebka není k mání pro všechny

Levný úvěr ze stavebního spoření je ideálním řešením pro vybavení bytu i pro rekonstrukci, a to ať už bytového jádra nebo střechy a fasády. K mání ale rozhodně není pro všechny. Pro získání úvěru ze stavebka je nutné splnit hned několik základních podmínek.

  • Spořit v rámci stavebního spoření minimálně 2 roky.

  • Naspořit si na stavebku zhruba 30 až 50 % z cílové částky.

  • Získat od stavební spořitelny dobré hodnotící číslo.

Konkrétní podmínky stejně jako úrokovou sazbu si určují spořitelny podle svého. Například úvěr od Buřinky nabízí úrok od 4,36 % a RPSN od 4,62 %. Žadatelé o úvěr si mohou půjčit až 800 000 Kč.

Je libo spotřebitelský úvěr, nebo nákup na splátky?

Co dělat, když nemáte stavební spoření? Sjednejte si jiný typ půjčky. Díky bohatému výběru úvěrových produktů si může každý zvolit takovou půjčku, která mu bude vyhovovat. Spotřebitelské úvěry nejsou nesmyslně limitované, ani co se výše půjčené sumy týká, pokud tedy zadáte do internetového vyhledávače půjčka 150 000 Kč, můžete si sjednat úvěr na vybavení i v takové výši.

Jestliže vám naopak chybí finance ve výši jen pár tisíc korun na novou sedací soupravu, ledničku nebo šatní skříň, pak místo spotřebitelských půjček vsaďte na nákup na splátky. Splátkový prodej někteří obchodníci ve spolupráci s úvěrovými poskytovateli nabízí zcela zdarma, tedy s úrokem 0 %, a to se vyplatí.

publikováno: 11. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.