PR článek

Poznejte výhody a nevýhody bidetů


1

Bidet a s ním spojené sprchování intimních partií přináší řadu výhod nejen pro zdraví, ale také pro naši pohodu. Vodní sprška totiž umí šetrně odstranit všechny nežádoucí mikroby. Je tak nezbytným parťákem pro ty, kteří trpí hemoroidy, nebo k nim mají kvůli sedavému zaměstnání a nevhodným židlím našlápnuto. Jaké jsou další přednosti, nebo naopak nevýhody bidetů?

Zdravotní přednosti bidetů

Nečistoty, infekce, hemoroidy. Zatímco toaletní papír vás všech mikrobů nezbaví, a ještě nepříjemně podráždí vaši pokožku, teplá voda vám dopřeje kýžené pohodlí a naprostou čistotu. Pokud se totiž zbavíte mikrobů, na otravné infekce můžete zapomenout.

Především ženy bidet ocení při menstruaci. Za citlivější přístup k pokožce intimních partií budou rády také maminky po porodu nebo lidé, kteří často trpí akutními průjmy. Díky spršce z bidetu nebo bidetového sedátka lze zbytečnému utrpení snadno předejít.

Toaletní papír nečistí tak dobře jako voda

Výhod oproti toaletnímu papíru má čištění vodou hned několik. Stačí si jen uvědomit, kvůli čemu nemusí být papír vždy tou nejlepší volbou. Jeho použití může být bolestivé a pro některé lidi až nesnesitelné.

Musíme ho také neustále dokupovat, což není příliš ekologické a šetrné k přírodě. Taktéž není zcela zřejmé, zda jsou parfémované nebo vlhčené druhy toaletního papíru opravdu zdravotně nezávadné. Velké množství papíru navíc ucpává kanalizace.

Bidet

 

Výhody bidetů

Shrňme si tedy, jaké jsou hlavní přednosti bidetů, spršek a podobných zařízení.

 • Stoprocentní čistota a pocit pohodlí.
 • Oproti toaletnímu papíru je voda vhodnější k čištění nejen intimních partií.
 • Osušení pokožky zajišťuje jemný teplý vzduch, ne drsný papír.
 • Bidetová prkénka namontujete téměř na každé WC.
 • Jsou cenově dostupné.
 • Luxusnější verze můžete ovládat pohodlně dálkově.


Nevýhody bidetů

A jaké jsou naopak minusy, které bidety mají?

 • Velká část lidí je stále nezná nebo vůči nim má silné předsudky.
 • Obecně se předpokládá, že jsou příliš drahé, a tak si je nemůžou dovolit.
 • Keramické bidety zabírají místo a v ideálním případě potřebují vlastní přípojku k teplé vodě.
 • Elektronická bidetová sedátka musíte napájet.
 • Stromy sice netrpí tolik, jako při používání toaletního papíru, při opláchnutí sprškou však spotřebujete až 3 litry vody.

Bidet se vyplatí vaší peněžence i zdraví

I když má své mouchy, je bidet stále lepší variantou pro vaši peněženku i celkové zdraví. Pokud máte velkou koupelnu, můžete zvolit klasickou variantu s vlastní keramickou vaničkou.
Jestliže naopak bojujete o každé místo v bytě, poohlédněte se po bidetovém sedátku, přídavném bidetu nebo investujte do toalety se zabudovanou sprškou. Širokou nabídku všech typů bidetů najdete třeba na českém e-shopu Sanitino.cz.

Bidet

publikováno: 29. 1. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.