Praktické úložné boxy nahradí skříně a přidají interiéru na originalitě


úložné boxy

Při bydlení se spousta lidí potýká se zásadním problémem, který se týká úschovy věcí. Především v malých bytech, kam se často prostornější nábytek nevejde, je tak v tomto ohledu potřeba využít každé, i zdánlivě nevyhovující, místo. Praktické moderní úložné boxy jsou pomocníci, s nimiž je udržení pořádku ve věcech nyní mnohem snadnější. Jaké mohou úložné boxy být?

Úložné boxy se těší stále větší oblibě. Lze je totiž nápaditě kombinovat, a tak vytvářet v obydlích zajímavá řešení, která dodají prostoru neotřelý vzhled a styl. Neocenitelným pomocníkem jsou úložné boxy v dětských pokojíčcích (zejména modely s kolečky), kde slouží jako snadno dostupný a lehce přenositelný prostor pro hračky a další drobnosti. Nejen tam se však osvědčí. Dle tvaru a velikosti je možné využít úložné boxy pro kuchyňské potřeby, dokumenty, oblečení či třeba sportovní pomůcky.

Úložné boxy z různých materiálů

Díky nastolenému trendu velkého využívání těchto boxů je na trhu k dostání široké spektrum druhů. Ty lze primárně rozlišit podle materiálu, z něhož jsou tyto úložné prostory vyrobeny. Nejžádanější jsou plastové boxy, které se označují jako nejuniverzálnější, dále dřevěné, látkové i papírové. Objevují se i méně tradiční materiály, příkladem jsou úložné boxy z lakované mořské trávy. Je tak zcela jedno, zda potřebujete udržet pořádek na chatě či v moderně zařízeném bytě.

„Úložné boxy jsou efektivním pomocníkem při stěhování.“

Kam lze úložné boxy umístit?

Boxy mohou nebo nemusí být opatřeny víkem, a tak je lze umístit téměř kamkoliv, kam se svými rozměry vejdou. Díky rozličným barevným variantám je také lze kombinovat u stěny a vytvářet jimi celek, dominantní prvek místnosti. Prodávají se také s otevřenými skříňkami, do jejichž poliček se mohou zastrkávat. Nic ale nebrání uložení pod postel, pod sedací i úložný nábytek, pod stoly, do poliček a do zbytečně nevyužitých koutů a atypických výklenků v prostoru.

Úložné boxy lze koupit samostatně nebo v sadě

V nabídkách prodejců je možné sehnat úložné boxy samostatně nebo v sadách, které povětšinou obsahují několik velikostních variant. Takové úložné boxy je pak možné skládat do sebe, takže v případě, že je v danou chvílí nepotřebujete, nezabírají příliš velké místo. Jsou k dostání v běžných obchodech s domácími potřebami, interiérovým vybavením a nábytkem, nezřídka také ve známých hypermarketech.

Moderní úložné boxy jsou skvělým tipem, jak v obydlí udržet pořádek, aniž by bylo potřeba zastavovat volné plochy dalším nábytkem. Chcete-li si uchovat vzdušnost a útulnost prostoru, pak se vám úložné boxy jistě osvědčí. Při výběru dejte přednost bytelným a kvalitně zpracovaným typům, které sice mohou být dražší variantou, ale budete u nich mít záruku, že opravdu vydrží, a to i časté přesouvání.

 

publikováno: 24. 2. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.