PR článek

Přednosti lesklé kuchyně


ALEA-bela-antracit 2016

Lidé si lesklou kuchyni žádají a proto se postupně stala důležitou součástí portfolia prakticky všech výrobců. Jaké jsou hlavní přednosti a na co dbát při údržbě lesklých povrchů?

Lesklý nábytek je vždy výrazným prvkem každého interiéru. Působí moderně, luxusně a dokáže oslnit na první pohled. Pokud navíc disponujete malým prostorem, dokáže lesklé provedení kuchyně opticky zvětšit celý prostor. Jemné odlesky také prostor zesvětlují a díky odrazům světla se nábytek tak rychle neokouká.

Velmi moderní je také kombinace lesklých a matných povrchů, případně lesk spolu s dřevem, kovem a sklem. Zatímco černá barva dodává pocit luxusu, červená barva znamená vášeň a oheň, což se do kuchyně také hodí.

Víte, že: Americká hypotéka je vlastně neúčelová půjčka? To tedy znamená, že ji využijete buď na rekonstrukci nebo třeba ke koupi nové kuchyně. Na online kalkulačce Americké hypotéky zjistíte kolik bude výše splátek.

Údržba lesklé kuchyně

Mnoho lidí vybírá matné povrchy, protože jejich údržbu považují za snadnější. Není to však pravda. Zdokonalením technologií a výroby jsou totiž dnešní lesklé materiály zcela jiné než ty před deseti či patnácti lety. Péče o lesklý nábytek je tedy mnohem snazší.

Tip: V případě lesku jsou na údržbu lepší světlejší odstíny. Na tmavších více vyniknou otisky a čmouhy.

Lesklý povrch je dokonale hladký a špína se na něm proto tolik neusazuje, lesklá dvířka stačí pouze setřít vlhkým hadrem.

Zajímá vás údržba a čištění vaší kuchyně? Přečtěte si také článek o tom - jak správně čistit kuchyňské spotřebiče a zákoutí.

Jak čistit lesklou kuchyni?

Bez ohledu na to, zda je váš nábytek lakovaný, nebo potažený lesklou fólií, měli byste se při jeho čištění držet několika základních pravidel:

1. Vždy používejte hadřík z mikrovlákna, který je k lesklému povrchu šetrný a nehrozí jeho poškrábání.

2. Při mytí nikdy příliš netlačte na povrch nábytku.

3. Po umytí hadříkem vždy důkladně vyleštěte povrch do sucha. Předejdete tak případným čmouhám.

4. Nikdy nepoužívejte abrazivní čistící prostředky, jako prášek, či písek.

5. Vyhněte se i čisticím prostředkům, které obsahují vosky, alkohol, ředidla, oxidační a bělící látky. Agresivní chemie by mohla váš nábytek nezvratně poškodit.

6. Lesklý nábytek nikdy neošetřujte parním čističem.

Fotogalerie lesklých kuchyní

 Delta bela-Bordeaux 2016

tessa2

Soraya-Hrast beljen 2016

fortuna modra_outdoor

Tip: Pro více inspirace se podívejte na mnoho dalších fotografií v albu: Lesklé kuchyně - fotogalerie.

publikováno: 5. 9. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.