Předvánoční úklid od profíků ušetří čas a přitom vás nezruinuje


Fotolia_22111615_XS

Pokud pro vás znamená předvánoční úklid synonymum pro stres, shon a zmatek u všech členů domácnosti, pak by rozhodně bylo od věci zamyslet se nad možností využití služeb profesionálů. Úklidové firmy jsou na běžné uklízení využívány stále častěji, a právě období Vánoc je to nejpříhodnější pro to, abyste přenechali starosti s pořádkem někomu jinému.

 

Předvánoční úklid zabere spoustu času. Není zbytečné krátit si právě tuto dobu častokrát až přehnaným smýčením a leštěním? Ať už máte vytřeny všechny kouty sebelépe, rozhodně to hezčí vánoce neudělá. Abyste měli čas na to, na co sami chcete, nebojte se svěřit byt do rukou uklízecí služby. A nemusíte se obávat, že by se jednalo o velký luxus – jejich služby vás nezruinují.

Firma zvládne předvánoční úklid rychleji a důkladněji

Vám samotným zabere takový generální úklid mnohem více času než profesionální hospodyni. Stále někam odbíháte, děláte více věcí najednou, přičemž ne vždy je dokončíte a vracíte se k jedné činnosti pořád dokola. Výhoda najatého pomocníka je ta, že se soustředí jen na svou práci, kterou tak plní důkladněji a pečlivěji. A navíc ještě disponuje profesionálními pomůckami, lepší technikou (od vysavačů až po parní čističe) a profi přípravky, které si třeba vy sami nemůžete dovolit. Úklid tak bude dokonalý v každé místnosti, jenž si necháte vysmýčit. 

Předvánoční úklid – nejčastější úkony a jejich cena

V základních balíčcích firem najdete utírání prachu, vysávání, vytření podlah, úklid kuchyňské linky, WC a koupelny. Často se využívají i další služby, jakými je čištění koberců, mytí oken, praní a žehlení záclon, čištění žaluzií nebo pohovek či ošetření podlah. Ceny jsou samozřejmě orientační a liší se firmu od firmy, stejně jako region od regionu. Sami si ale dokážete spočítat, kolik na takový běžný úklid vynaložíte a jestli vám to za ušetřený čas a námahu stojí.4356090774_b826efb291

Úkon Cena
Mytí oken  8 - 14 Kč/m2
Praní záclon  15 - 30 Kč/m2
Žehlení  120 - 160 Kč/m2
Čištění čalounění  

 židle 40 Kč

 křesla, sedačka od 100 Kč  

Mytí a leštění nábytku  20 - 25 Kč
Parní čištění dlažby  18 - 20 Kč
Čištění koberců   20 Kč/m2 

Cena za hodinu práce u rodinných domů cca 160 - 250,- Kč
Byt 1+1 – cena cca 1400,-, 4+1 – cena cca 3000m,- včetně mytí oken

Kdo využívá služby úklidu domácnosti pravidelně, může většinou využít věrnostních slev, vyplatí se i předplatit si úklid paušálně.

 Pokud nechcete spoléhat na firmu nebo agenturu, můžete zapátrat i sami a paní na úklid si najít bez prostředníka. Má to jednu nespornou výhodu – její služby budou levnější. Nečekejte na poslední chvíli a úklid si zajistěte včas. Už v loňském roce byl o tyto služby velký zájem a letos pravděpodobně ještě stoupne. Nezapomeňte sledovat třeba i slevové portály, kde se nabídky jistě objeví.

publikováno: 23. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.