Přívětivá rustikální koupelna vyžaduje přírodní barvy, motivy i materiály


Přívětivá rustikální koupelna vyžaduje přírodní barvy, motivy i materiály

Interiér zařízený v tradičním a venkovském stylu má i v dnešní době, kdy se spíše upřednostňuje moderní styl, často poměrně strohý a jednoduchý, spoustu příznivců. Výjimkou proto není ani rustikální koupelna, která k vytvoření útulného prostředí využívá přírodních prvků, barev i materiálů. Celková atmosféra v takto zařízené koupelně je pak velice příjemná.

Rustikální styl vnáší do interiéru množství zajímavých prvků, které se ve správně volené kombinaci odráží v konečném pocitu útulnosti a líbivosti. Aby však řešení vyznělo jak má a rustikální koupelna nepůsobila spíše rozpačitým dojmem, je třeba vdechnout selský vzhled všemu, co se v místnosti nachází. Dlažba, obklady, umyvadla i vany a všechny doplňky by měly být voleny s ohledem na zásady rustikálního interiéru.

Rustikální koupelna nemusí patřit pouze do domů a chalup

I když se na první pohled může zdát, že rustikální koupelna má své místo výhradně v rodinných domech nebo chalupách a venkovních staveních, nemusí tomu tak být. Pokud je v obdobném duchu vyveden i zbytek obydlí, pak nic nebrání tomu, aby se tento přírodní hřejivý styl objevil i v prostorách běžného panelákového bytu.

Přesné linie obkladů jsou nežádoucí

Na přesné a rovné linie v rustikální koupelně rovnou zapomeňte. Rozmanitost a pestrost přírody nachází smysl i v tomto venkovském stylu. Pokud jsou tedy zdi ve vaší koupelně trochu křivé, pak byste se měli radovat. Nepravidelné vybouleniny, občasné popraskání, to všechno k rustikální koupelně patří. Zkuste stěny obložit kameninou či vytvořte mozaiky, ve kterých se bude zrcadlit váš smysl pro originalitu a jedinečnost. Budete-li stěny malovat, oživte je na několika místech motivy květin nebo ovoce.

V rustikální koupelně promlouvají především barvy a materiály

Barvy jsou v rustikální koupelně velmi důležité. Šedá, hnědá, zelená, modrá či okrová, béžová, to jsou odstíny, které vám pomohou dotvořit tento jedinečný rustikální interiér. Inspirovat se v tomto ohledu můžete i u květin. Rustikální koupelna musí být hřejivá, a tak pokud se nechcete vzdát své oblíbené bílé, kombinujte ji s ostatními tóny barev.

Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě umyvadla a vany. Je zřejmé, že lesklá keramika by v rustikální koupelně nevypadala dobře, i když je obvykle její pořízení nevyhnutelné. Naštěstí je možné obstarat si toto vybavení i z kamene, které celkový dojem významně podpoří. Podlaha by měla být nejlépe dřevěná, vystačíte si však i s laminátovými imitacemi, a to nejen dřeva, ale také například již zmíněného kamene. U vany by neměl chybět měkký tkaný koberec a pro ukládání věcí by měly v koupelně stát příhodně upravené dřevěné skříňky.

Rustikální koupelna je opakem dnešních moderně zařízených interiérů, kterým vévodí minimalismus a elegance. V rustikálně zařízené koupelně je potřeba pamatovat na každý jednotlivý detail. Vyhněte se plastovým doplňkům, nezapomeňte na rostliny, a pokud máte v koupelně okno, i to ozdobte příjemným závěsem. Rustikální koupelna pak jistě učaruje každému, kdo se v ní ocitne.

 

Zajímavé tipy:

  • do rustikální koupelny nepatří pákové baterie
  • odpovídající stylové osvětlení pomáhá k navození výsledné atmosféry
  • okna i dveře by měly být dřevěné
  • poznávacím znamením rustikálního interiéru je zdobnost
  • dlažba na podlaze by měla být kladena diagonálně

Přidejte se k nám, sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

 

publikováno: 25. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.