G+

 

 

Přívětivá rustikální koupelna vyžaduje přírodní barvy, motivy i materiály


Přívětivá rustikální koupelna vyžaduje přírodní barvy, motivy i materiály

Interiér zařízený v tradičním a venkovském stylu má i v dnešní době, kdy se spíše upřednostňuje moderní styl, často poměrně strohý a jednoduchý, spoustu příznivců. Výjimkou proto není ani rustikální koupelna, která k vytvoření útulného prostředí využívá přírodních prvků, barev i materiálů. Celková atmosféra v takto zařízené koupelně je pak velice příjemná.

Rustikální styl vnáší do interiéru množství zajímavých prvků, které se ve správně volené kombinaci odráží v konečném pocitu útulnosti a líbivosti. Aby však řešení vyznělo jak má a rustikální koupelna nepůsobila spíše rozpačitým dojmem, je třeba vdechnout selský vzhled všemu, co se v místnosti nachází. Dlažba, obklady, umyvadla i vany a všechny doplňky by měly být voleny s ohledem na zásady rustikálního interiéru.

Rustikální koupelna nemusí patřit pouze do domů a chalup

I když se na první pohled může zdát, že rustikální koupelna má své místo výhradně v rodinných domech nebo chalupách a venkovních staveních, nemusí tomu tak být. Pokud je v obdobném duchu vyveden i zbytek obydlí, pak nic nebrání tomu, aby se tento přírodní hřejivý styl objevil i v prostorách běžného panelákového bytu.

Přesné linie obkladů jsou nežádoucí

Na přesné a rovné linie v rustikální koupelně rovnou zapomeňte. Rozmanitost a pestrost přírody nachází smysl i v tomto venkovském stylu. Pokud jsou tedy zdi ve vaší koupelně trochu křivé, pak byste se měli radovat. Nepravidelné vybouleniny, občasné popraskání, to všechno k rustikální koupelně patří. Zkuste stěny obložit kameninou či vytvořte mozaiky, ve kterých se bude zrcadlit váš smysl pro originalitu a jedinečnost. Budete-li stěny malovat, oživte je na několika místech motivy květin nebo ovoce.

V rustikální koupelně promlouvají především barvy a materiály

Barvy jsou v rustikální koupelně velmi důležité. Šedá, hnědá, zelená, modrá či okrová, béžová, to jsou odstíny, které vám pomohou dotvořit tento jedinečný rustikální interiér. Inspirovat se v tomto ohledu můžete i u květin. Rustikální koupelna musí být hřejivá, a tak pokud se nechcete vzdát své oblíbené bílé, kombinujte ji s ostatními tóny barev.

Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě umyvadla a vany. Je zřejmé, že lesklá keramika by v rustikální koupelně nevypadala dobře, i když je obvykle její pořízení nevyhnutelné. Naštěstí je možné obstarat si toto vybavení i z kamene, které celkový dojem významně podpoří. Podlaha by měla být nejlépe dřevěná, vystačíte si však i s laminátovými imitacemi, a to nejen dřeva, ale také například již zmíněného kamene. U vany by neměl chybět měkký tkaný koberec a pro ukládání věcí by měly v koupelně stát příhodně upravené dřevěné skříňky.

Rustikální koupelna je opakem dnešních moderně zařízených interiérů, kterým vévodí minimalismus a elegance. V rustikálně zařízené koupelně je potřeba pamatovat na každý jednotlivý detail. Vyhněte se plastovým doplňkům, nezapomeňte na rostliny, a pokud máte v koupelně okno, i to ozdobte příjemným závěsem. Rustikální koupelna pak jistě učaruje každému, kdo se v ní ocitne.

 

Zajímavé tipy:

  • do rustikální koupelny nepatří pákové baterie
  • odpovídající stylové osvětlení pomáhá k navození výsledné atmosféry
  • okna i dveře by měly být dřevěné
  • poznávacím znamením rustikálního interiéru je zdobnost
  • dlažba na podlaze by měla být kladena diagonálně

Přidejte se k nám, sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

 

publikováno: 25. 1. 2012
přečteno: 5321×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...