PR článek

Proč si koupit zrcadlo a kam ho umístit? Praktické rady a tipy


3240fcae6e963eb76f4bb54704ab00d09587f23d-1000x1000

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší, kdo je nejkrásnější? Na to odpověď nemáme, ale za to vám poradíme, jaké zrcadlo koupit a kam ho (správně) umístit. V článku jsme sepsali praktické informace, čtěte dál.

Historie zrcadel

Počátky člověkem vyrobených zrcadel dohledáme až do 6. tisíciletí př. n. l. Samozřejmě to ještě nevypadalo jako dnešní zrcadlo, k odrazu se používala vyleštěná deska z obsidiánu. Obsidián je přírodní forma sopečného skla. V 2. tisíciletí př. n. l. přešli Egypťané, Řekové a Římané na leštěný bronz, případně stříbro.

První skleněná zrcadla pravděpodobně vznikala v Itálii ve 14. století, a o dvě století později se výroba rozjela ve velkém. Dnes se vyrábí trochu jinak, protože se využívají odlišné chemické reakce.

V dnešní době už existují velká i malá zrcadla, stojací zrcadla, nástěnná zrcadla, prostě vše, co byste mohli chtít. Vybírat můžete z klasických tvarů ale i z netradičně vypadajících. Záleží pouze na vašem vkusu.

Výhody zrcadel

Zrcadlo opticky zvětšuje místnost, což můžete využít ve vlastní prospěch. Skvělou práci odvádí na šířku pověšené zrcadlo. Vypadá netradičně a velmi elegantně. Dalším benefitem je to, že se místnost rozzáří a nepůsobí obyčejně. Pokud se vám do bytu nehodí obrazy, zkuste set několika zrcadel. Dávejte akorát pozor na to, jaký rám mají, a jestli se vám hodí k dalšímu vybavení v místnosti. Jednoduchá, ale efektivní dekorace raz dva.

Jak zrcadlo správně umístit

Nad umístěním je nutné přemýšlet. Možná to zní zábavně, ale když zrcadlo umístíte špatně, můžete se svého odrazu při vstupu do místnosti leknout. Zrcadlo nedávejte hned naproti dveřím. Tento názor razí hlavně zastánci Feng Shui. Zrcadlo umístěné naproti vchodovým dveřím v chodbě odráží energii proudící do bytu. Pozor i na umístění v ložnici, nikdy byste z postele neměli vidět svůj nebo partnerův odraz.

Dalším důležitým faktorem je odraz světla. Určitě nechcete, aby se vám při koukání na televizi nebo při práci odráželo sluníčko do očí. Místo pro zavěšení vybírejte během dne.

Zrcadlo v chodbě

Většina z nás se chce při odchodu z bytu zkontrolovat. Hodí se mi tyhle boty ke kabátu? Nemám někde dírku? A co kdybych zkusila tuhle šálu? Skvělou volbou jsou velká stojací zrcadla, které si můžete posunout tak, abyste na sebe dobře viděla vy, partner nebo návštěva. Pokud chcete, zvolte nástěnné zrcadlo. Nezabere žádný prostor a místnost hezky prosvětlí. Nezapomeňte, že by zrcadlo nemělo být naproti vchodovým dveřím.

Další možností jsou i menší nástěnná zrcadla. Některá mají dokonce rám, kde si jednoduše uschováte šperky a při odchodu zase vezmete. Pokud chodba působí hole a "šedě", kupte barevné nebo dekorativní zrcadlo. Díky tomu se místnost během pár vteřin nádherně rozzáří.

Zrcadlo v koupelně

Zrcadlo v koupelně

Zrcadlo v koupelně je dnes už klasika. Kdo ho tam nemá? Pokud vybíráte nové, zaměřte se na velikost a typ. Do koupelny se hodí různé druhy, například:

  1. Jednoduché zrcadlo – bez zdobení, rámu
  2. Zrcadlo v rámu – zajímavý vzhled, který dodá špetku originality
  3. Zrcadlo s osvětlením – pro milovnice líčení je světlo nutnost
  4. Skříňka se zrcadlem – pokud máte málo místa, pomůže skříňka nebo polička

Pro rodiny a páry se hodí na šířku pověšené zrcadlo, ve kterém se vidí několik lidí naráz. To oceníte hlavně ráno při spěchu do práce.

Kosmetické zrcadlo

Kosmetická zrcadla

Kosmetická zrcadla většinou obsahují dvě strany. Jednu normální a druhou zvětšovací. Zvětšovací strana se používá při líčení nebo péči o pleť. Sehnat se dají různé velikosti, takže záleží jenom na tom, kolik prostoru máte. Pokud zrcadlo ukládáte zpět do šuplíku, změřte si velikost, aby se vám tam vešlo.

Jestliže nemáte na stole dostatek místa, pořiďte si šperkovnici se zrcadlem. Po dolíčení ji snadno schováte zpět do skříně nebo šuplíku. Většina šperkovnic ale vypadá tak krásně, že vám na stole poslouží jako dekorace.

Zrcadla pro děti

Pro parádnice pořiďte skříň se zrcadlem nebo stojací zrcadlo, na které se jako úžasná dekorace hodí světelné řetězy. V pokojíčku to bude vypadat jako v pohádce. Navíc to vytváří pěkné světelné odrazy, které si děti zamilují. Při výběru zrcadel pro děti myslete na bezpečnost. Zrcadlo by mělo pevně stát nebo držet, aby při manipulaci nespadlo.

 

 

publikováno: 11. 2. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.