PR článek

Proč si pořídit elektrovůz ŠKODA a jak ho doma nabíjet


elektro3

Elektrovozy jsou v posledních letech horkou novinkou ve světě automobilů. Co je dobré vědět o jejich vlastnostech a proč se vám koupě vyplatí?

 

 

 

 

Dnes jsou elektromobily v nabídce téměř všech automobilek, výjimkou není ani naše ŠKODA Auto. Jejím vlajkovým elektrovozem je svižná ŠKODA Citigoe iV. Je prvním vozem ŠKODA s plně elektrickým pohonem a jako takový je ideálním společníkem pro každodenní jízdu. Jeho provoz je zcela neškodný a nulové emise jsou více než sympatické.

 Jak nabíjet elektrovozy ŠkodaZdroj: ŠKODA Auto

Kolik ujede kilometrů a jak ho nabíjet

S novým Citigoe iV se nemusíte bát, že byste najednou zůstali stát uprostřed křižovatky nebo na cestě. Na jedno nabití totiž ujede až 252 kilometrů. V zásobě má také rychlonabíjení na stejnosměrný proud. Dobíjení je velice snadné, pouze připojíte kabel v místě, kde mají jiná auta otvor nádrže. Nabíjet můžete jak na specializovaných místech pro elektromobily, tak doma.

V klasické zásuvce budete automobil nabíjet přibližně 12 hodin, tuto dobu však můžete výrazně snížit při dobíjení z nabíjecí stanice WallBox. Budou vám stačit pouhé 4 hodiny. Rychlonabíjení stejnosměrným proudem systémem CCS vám vozidlo z 80 procent nabije dokonce za pouhou jednu hodinu. Na delší cesty si tak stačí pořídit rychlonabíječku a můžete bez obav vyrazit.

 Proč si pořídit elektrovůz Škoda

Zdroj: ŠKODA Auto

Chytré auto

Vaše auto v případě potřeby nebo vašeho přání dokáže energii také ušetřit. Můžete přepínat mezi různými režimy, v programu ECO nebo ECO+ budete šetřit energii baterie a zvyšovat dojezd. Projeví se to například na omezení klimatizace, ale zase v případě potřeby získáte kilometry k ujetí navíc. Se Citigoe iV můžete směle vyjet i za město, jeho maximální rychlost 130 kilometrů v hodině vám zajistí příjemnou a svižnou jízdu i po dálnici. Systém rekuperace brzdné energie také snižuje spotřebu baterie. V podstatě to znamená, že automobil při brždění získává energii a vrací ji zpět do baterie.

Pozadu nezůstává elektromobil ani v dalším technologickém vybavení. Díky řadě online funkcí můžete na dálku zapnout klimatizaci, dobíjení anebo i zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost.

Lákavá velikost a vzhled

Ačkoliv Citigoe iV patří mezi menší automobily s velikostí kufru 250 litrů, snadno jeho úložný prostor navýšíte sklopením zadních sedadel až na obřích 923 litrů. Vaší fantazii se meze nekladou ani v barevném provedení vašeho nového auta. Program ColourConcept nabízí dokonce výběr kombinace karoserie a střechy. Tak už si stačí jen vybrat!

publikováno: 14. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.