PR článek

Projekt v oblasti TZB i inženýrských sítí můžete potřebovat při výstavbě i rekonstrukci


projektování tzb

Příprava projektu je důležitá jak při plánování novostavby, tak rozsáhlých rekonstrukcí. Samozřejmě se netýká jen staveb rodinných domů, ale také celých areálů, komerčních objektů, technologických parků nebo vodohospodářských staveb. Jednou z důležitých odvětví projekční činnosti, na které se často zapomíná, je projektování v oblasti TZB a inženýrských sítí. Představujeme vám rodinnou projekční kancelář UNIVERS Světlá nad Sázavou, na které si rozsah služeb v oblasti projektování blíže představíme.

Rodinná projekční firma s mnohaletou tradicí

V první řadě si představme samotnou projekční firmu UNIVERS Světlá nad Sázavou, která nám přiblíží náplň své práce a rozsah působení. Jde o úspěšnou rodinnou firmu působící na trhu již od roku 1993. Zaměřuje s právě na projektování v oblastech TZB a inženýrských sítí, o které mají zájem fyzické i právnické osoby, organizace nebo města a obce.

Společnost řeší projekty po celé České republice, přesto se zaměřuje zejména na projektování v kraji Vysočina a v Praze. Díky důrazu na individuální přístup a spokojenost zákazníka patří mezi uznávané projekční firmy, na které se dlouhodobě obrací stálí i nově příchozí klienti.

Projekční činnost zahrnuje mnoho oblastí

Nyní, když jsme si představili projekční firmu UNIVERS Světlá nad Sázavou, můžeme nastínit její zaměření. Snáze tak pochopíte, v jakých situacích můžete i vy potřebovat služby projekční kanceláře zaměřené na oblast TZB a inženýrských sítí. Rodinná společnost se zaměřuje především na projektování v oboru vzduchotechniky, vytápění, zdravotně technických instalací i inženýrských sítí. Zpracovává projekty pro vodovody, kanalizace i plynovody.

Služby projekční kanceláře tak můžete potřebovat například ve chvíli, kdy budete chtít stavět dům na pozemku, kde ještě nejsou přivedeny inženýrské sítě. Přípravou projektu totiž natažení sítí vždy začíná. Na projekční kancelář se pak obraťte i v případech, kdy potřebujete zajistit zpracování projektu na systém topení, rozvody vody a plynu nebo chlazení a klimatizace. Jen při pečlivě zpracovaném projektu bude výsledek uspokojivý a budova splní svůj účel.

Projekční kancelář zajistí vše potřebné

Služby projekční kanceláře nespočívají jen v samotném vypracování projektové dokumentace. Zahrnují veškeré související časově náročné úkony, a tak ušetří klientovi spoustu času a starostí. Například v případě zmiňované projekční kanceláře UNIVERS Světlá nad Sázavou je součástí projekčních služeb také poskytování projektu kompletní technické infrastruktury a inženýrská činnost. To znamená, že zajistí veškeré služby projektové přípravy pro dílčí stupně správních řízení a obstará i vyřízení stavebních povolení, která jsou pro zahájení samotné realizace stavby nezbytná.

Jaké projekty vám kancelář zpracuje?

Přemýšlíte, v jakých případech se obrátit na projekční kancelář a jaké typy projektů vám zpracuje? V případě oblíbené kanceláře UNIVERS jde zejména o následující typy projektů:

  • Vytápění – projekční kanceláře zajistí detailní zpracování projektu v oblasti tepelné techniky. Jde například o návrhy podlahového a stěnového vytápění, klasického vytápění s využitím otopných těles, teplovzdušné s využitím zářičů a podobně. Služby projekční kanceláře využijete i při plánování montáže tepelných čerpadel. Projektanti zpracují projekt TČ i slunečních kolektorů, a to i s rozvody vytápění.
  • Vzduchotechnika – projektování klimatizace, chlazení a celkového systému vzduchotechniky
  • Plynofikace – návrhy plynofikace objektů, areálů i technologických celků včetně přípojek zemního plynu
  • Zdravotně technické instalace – projektování vnitřního rozvodu vodovodu, splaškové kanalizace a dešťové kanalizace včetně přípojek
  • Rozvody stlačeného vzduchu

Zhotovení nových inženýrských sítí začíná zpracováním projektu

Inženýrské sítě jsou nedílnou součástí jakékoliv zástavby. Při obnovách nebo zhotovení nových inženýrských sítí pro územní celky měst, obcí a lokalit zasíťování pro budoucí bytovou nebo průmyslovou výstavbu je potřeba zajistit zpracování projektu.

Právě na to se zaměřují projekční kanceláře specializované na projektování inženýrských sítí, mezi které patří právě UNIVERS Světlá nad Sázavou. Postará se o projekci vodovodních řádů, kanalizačních stok, centrálního zásobování teplem či STL plynovodů. Stejně tak zajišťuje kompletní zajištění základní technické vybavenosti pro bytovou výstavbu, a to včetně subdodavatelsky zajišťovaných ostatních profesí.

Ušetřete čas s vyřizováním stavebních povolení

Před zhotovením inženýrských sítí nebo výstavbou nového rodinného či bytového domu vás čeká spousta práce s vyřizováním stavebních povolení. To zahrnuje i obstarávání všech potřebných souhlasů a stanovisek. Pokud chcete mít s obstaráním všech povolení co nejméně starostí, obraťte se na zkušenou projekční kancelář, která vše zařídí za vás.

Na příkladu rodinné firmy UNIVERS Světlá nad Sázavou jsme vám ukázali, jak pestré jsou činnosti projekčních kanceláří. Potřebujete i vy zajistit zpracování projektu TZB či inženýrských sítí nebo jiné související služby? Obraťte se na společnost UNIVERS, která vám ráda podá pomocnou ruku.

publikováno: 16. 6. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.