G+

 

 

Pronájem bytu: co pořídit za základní vybavení


Pronájem bytu s sebou přináší i otázku, jak dané obydlí vybavit.

Kdo by si nikdy nepronajímal byt, byť třeba jen na krátkou dobu při studiích... Postupem let se ale mnoho z nás propracovalo k myšlence vlastního bytu, který se postupem doby, třeba s příchodem domu, stal poněkud nadbytečným. Ale jelikož je nemovitost tou nejlepší investicí, řešení je nasnadě – zacyklit celý koloběh a byt také pronajímat. Jak jej ale zařídit, aby se v něm noví nájemníci cítili příjemně, a přitom do něj neinvestovat majlant?

Na paměti je potřeba mít základní pravidla: holobyty se dnes už v žádném případě nenosí, noví obyvatelé určitě nebudou chtít zbytečně investovat do cizího a hlavně – už samo vybavení dává tušit, jaké obyvatele očekáváte.

Vybavit pronajatý byt nebo ne?

U vybavených bytů se předpokládá, že budou vhodné k okamžitému nastěhování. Znamená to tedy, že nájemci budou hlavně z řad studentů nebo těch, kteří budou v místě trávit jen čas nutný pro práci a třeba na víkendy odjíždět zase jinam. Kdo má zájem o dlouhodobý pronájem, ten hledá byt nevybavený, aby si jej mohl přizpůsobit vlastním požadavkům a potřebám.
Vybavený byt lze pronajímat za vyšší sumu, což však ale záleží i na dalších okolnostech.
Naprostým základem každého bytu je pak fungující elektroinstalace a podlahové krytiny. Další vybavení by mělo být v univerzálních a nadčasových barvách.

Pronájem bytu: čím vším ho vybavit

Chodba v pronajatém bytě

Na chodbu postačí věšáky připevněné na zeď, rozhodně není třeba celá stěna s botníkem. Místo toho postačí jednoduchá dřevěná odkládací plocha a třeba rohož. Nájemnice by jistě potěšilo i zrcadlo.

Kuchyň v pronajatém bytěKuchyň bývá v pronajatém bytě, zejména tom studentském, často centrem dění

Právě kuchyň (společně s koupelnou) bývá stěžejním místem, podle kterého se budoucí nájemníci rozhodují, zda pro ně tento byt bude tím pravým. S linkou po babičce nejspíš nepochodíte, avšak stačí jen renovovat dvířka a pracovní desku. Spotřebiče postačí základní.
Jídelní stůl a židle taktéž není třeba vybírat luxusní, v marketových nábytcích se dají pořídit kvalitní a moderní za rozumnou cenu.

Koupelna v pronajatém bytě

Zde je třeba vsadit hlavně na odolnost – jistotou jsou dlaždice, jednoduchá vana a pevný sprchový kout. Po čase se nevyhneme výměnám baterií, což ale téměř nelze ovlivnit, protože jejich životnost je opravdu omezená.

Ložnice v pronajatém bytě

Pokud se bude jednat o studentský byt, pak bude třeba každý pokoj vybavit odpovídajícím počtem postelí, skříní a psacích stolů. Stejné vybavení se ale hodí do každé ložnice.

Obývací pokoj v pronajatém bytě

Jednoduchá pohovka, křesla a televizní stolek bohatě postačí. Na dalším nábytku se dá ušetřit například využitím moderních papírových krabic.

Další vybavení není třeba a také výše zmíněné lze ještě osekat – to tak záleží na dohodě s nájemcem. Čím vybavenější být, tím více můžete požadovat na nájmu. Mnoho majitelů bytů také spoléhá na barevnou výmalbu - s tou ale opatrně, ne každý má rád stejné barvy jako vy.
A také= pozor – pokud do bytu vecpete staré harampádí, spořádané nájemce neočekávejte...

publikováno: 18. 12. 2013
přečteno: 1286×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...