PR článek

Pronajměte byt chytře. Ušetříte si spoustu času a starostí


3

Chytrá domácnost se přizpůsobí vašim potřebám a ušetří vám spoustu peněz, energie a času. Stejně jako chytrý pronájem bytu! Co to znamená? Najít slušného a pravidelně platícího nájemníka, který byt nezničí a o opravy se postará. Že to není snadné? StálýNájem.cz vás přesvědčí o opaku.

Slušný a platící nájemník je výhra

„Poptávka po pronájmu bytů je dnes obrovská, ale není snadné vybrat solidního nájemníka, když s tím nemáte zkušenosti. Riziko, že se setkáte s neplatičem nebo vandalem, který byt poničí, je velké,“ říká Robert Urban, provozovatel služby StálýNájem.cz. Ta na rozdíl od realitních kanceláří nabízí klientům nejen obsazení nájemního bytu vhodným zájemcem, ale postará se i o celý průběh pronájmu. Jak to funguje?

„Vaším nájemníkem se staneme my. Domluvíme si prohlídku bytu, sjednáme výši nájemného a dobu pronájmu, uzavřeme nájemní smlouvu – a máte po starostech,“ popisuje Robert Urban. Namísto psaní inzerátů, zvedání telefonů a absolvování prohlídek bytu si můžete užívat pocit jistoty, že vám každý měsíc přijde na účet nájemné.

Prověřit zájemce o bydlení je základ

Jednou z prvních výhod, kterou u služby Stálý Nájem.cz oceníte, je důkladné prověření zájemců o bydlení. Profesionál s letitou praxí na realitním trhu ví zpravidla mnohem lépe, na co se uchazeče o pronájem bytu zeptat, aby mohl vyřadit ze hry problémové nájemníky. Zjistí veškeré důležité informace o finanční i rodinné situaci zájemců a prověří údaje ve veřejně dostupných rejstřících. Díky tomu se dokáže vyhnout lidem zatíženým exekucemi nebo podvodníkům, kteří cíleně neplatí nájemné a pak se odmítají vystěhovat.

Další prevencí rizik je dobře formulovaná nájemní smlouva. StálýNájem.cz spolupracuje s právníky, takže smlouva vždy obsahuje veškerá potřebná ujednání. Její součástí je i předávací protokol, v němž nájemník odsouhlasí stav bytu a jeho vybavení v okamžiku, kdy nemovitost přebírá k užívání. Samozřejmostí je i poradenství ohledně pojištění pronajatého bytu, které se může hodit nejen vašemu nájemníkovi, ale i vám.

Pronajímatel i nájemce mají své povinnosti

Pronajímáte-li byt na vlastní pěst, uzavřením smlouvy a nastěhováním nájemníka vaše starosti zdaleka nekončí. Několikrát za rok byste se měli vypravit na kontrolní návštěvu, abyste zjistili, co je třeba opravit, vyměnit, zda je nájemník spokojený nebo má nějaké výhrady.

Oba byste měli mít přehled o tom, jaké máte povinnosti ohledně drobných oprav v bytě a běžné údržby nemovitosti. Základní právní úpravou je zde vládní nařízení č. 308/2015 Sb., ze kterého vyplývá, jaké opravy a do jaké výše hradí nájemník. Ani tento předpis však nepostihuje všechny situace, které mohou nastat. Opravy a údržba v bytě jsou proto častým předmětem sporů mezi pronajímateli a nájemci.

StálýNájem.cz vás starostí s kontrolou a údržbou nájemního bytu a jeho zařízení zbaví. Jeho pracovníci budou byt pravidelně navštěvovat a s nájemníkem se domluví. Malé opravy vyřeší ihned a o nutnosti případných větších zásahů vás budou informovat a po dohodě s vámi vše zajistí. Budete tak mít jistotu, že váš byt je v dobrých rukou a po skončení nájmu se vám vrátí ve stejně dobrém stavu, v jakém jste jej pronajali.

Neriskujte zbytečně

Nemusíte se trápit ani obavami z neplatičů, StálýNájem.cz přebírá veškerá rizika. Přepíše na sebe odběr energií a nastaví si trvalý příkaz k pravidelné úhradě nájemného na váš účet. „Vyplácení nájemného garantujeme i v případě, že se nájemník předčasně odstěhuje či nezaplatí. S neplatičem sjednáme nápravu, nebo se postaráme o jeho vystěhování,“ vysvětluje Robert Urban.

Pronajímatel tak nepocítí žádný výpadek příjmu z nájemního bytu. Pokud by se s takovou situací musel potýkat sám, přišel by o několikaměsíční nájemné, a ještě by nejspíš dostal zpět zanedbaný či zničený byt, což by ho stálo další peníze.

Nájemní byt se může stát dobrým zdrojem pravidelného pasivního příjmu, ale také noční můrou. Chcete-li se vyhnout problémům a mít své peníze jisté, pronajměte byt profesionálům – to je přece chytré řešení.

publikováno: 26. 11. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.