Půjčka na Vánoce: 5 důvodů, proč si nepůjčovat na vánoční dárky!


vánoční půjčka

Vánoce už dávno nejsou svátky klidu a pohody. Každý rok se snažíme koupit všem blízkým ty nejlepší vánoční dárky a často nám na ně nezbývají už peníze. Mnozí z nás si poté pohrávají s myšlenkou vánoční půjčky. Ne vždy se ale jedná od dobrý nápad. Půjčkou na Vánoce si často zavaříte a další Vánoce jsou pak ještě chudší než ty předešlé.

Proč si nepůjčovat na vánoční dárky?

Pokud se nám nepodařilo během roku do prasátka našetřit bokem peníze na vánoční dárky a těsně před Vánoci zjišťujete, že vám peníze chybí, vánoční půjčka se může jevit jako skvělý nápad. Mějte se ale před půjčkami na vánoce na pozoru. Mnoho půjček vám naslibuje hory doly a vy až později při splácení zjistíte, že jste byli podvedeni. Proto přinášíme 5 zásadních důvodů, které by vám měly rozmluvit kupovat vánoční dárky na půjčku anebo vám poradí, jak se vyhnout podvodům.

1. Půjčka na vánoce: opravdu ji potřebuji?

Především byste se měli na samém začátku sami sebe zeptat, zda půjčku na vánoční dárky opravdu potřebujete. Nebude lepší, když si počkáte na povánoční slevy anebo když si na dárek o větším obnosu našetříte během roku? Mnohdy se necháváme unést vánočním okamžikem a velkým očekáváním a bez rozmyslu nakupujeme vše, co vidíme, i když na vánoční dárky nemáme. Pokud ale opravdu vánoční půjčku nutně potřebujete, vyvarujte se následujících chyb.

2. Půjčka na vánoce jako nevhodný typ půjčky

Z hlediska rodinného finančního plánování je spotřebitelská půjčka zcela nevhodná. A proč? Každý finanční konzultant vám řekne, že existují dvě skupiny dluhů- dobré a špatné. Mezi dobré patří například úvěr na bydlení s nízkým úročením, mezi nevhodné právě spotřebitelské úvěry. Ty totiž mají velké výhody pouze pro společnosti nebo lidi, které je poskytují. Vždy si musíte dávat především pozor na to, od koho si vánoční půjčku pořídíte.

Pozor na lichváře a rizikové půjčky na dárky.

3. Vánoční půjčka: pozor na rizikové poskytovatele úvěru

Jedním z největších problémů při vánočních půjčkách jsou rizikové poskytovatelé úvěru, kteří se tváří jako nejhodnější kamarádi, jenž vám přispěchají vytrhnout trn z paty. Pozor na lichváře, lákavé a údajně výhodné splácení na letácích z tramvajových i autobusových zastávek i na reklamy na veřejném osvětlení apod.


Všechny tyto „skvělé" vánoční půjčky na vánoční dárky vás akorát chtějí oškubat a natáhnout. Během splácení potom můžete zjistit, že se vám půjčka absolutně nevyplatí a že nakonec ještě fůru peněz přeplatíte a defacto vyhodíte z okna. Měli byste si vždy půjčovat na dárky od spolehlivých poskytovatelů půjček.

4. Půjčka na vánoce jedině se smlouvou

Mnoho podvodníků a lichvářů půjčují peníze mnohdy beze smlouvy anebo se smlouvou, která obsahuje spoustu chytáků a je na hraně nebo dokonce až za hranou zákona. Proto je žádoucí mít vždy smlouvu, kterou si řádně přečtěte! Pro podvodníky není těžké něco málo ze smlouvy vymazat, a naopak do ní přidat nenápadně méně známou fintu, na kterou potom tvrdě doplatíte. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, zeptejte se na to ihned a nebo si nechte vše řádně promyslet v hlavě.

5. U vánoční půjčky pozor na kličky ve smlouvě

Pozor si dávejte především na mnohé chytáky a triky. Někteří mazaní poskytovatelé půjček na vánoce totiž zdůrazní výši měsíční splátky, která se vám může zdát nízká a výhodná. Ve smlouvě se pak ale už nepíše, jak dlouho se bude úvěr splácet. Potom se vám může vánoční půjčka nemile prodražit, protože i když ji budete měsíčně splácet za nízké peníze, splácet budete mnohém déle než u běžné půjčky za standardních podmínek.

 

publikováno: 4. 12. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.