PR článek

Pusťte si do bytu více světla


Propojení kuchyně s obývacím pokojem je oblíbené řešení pro přivedení světla do interiéru

Blíží se část roku, kdy všichni postrádáme dostatek světla. Připravte svůj byt na tyto dny a inspirujte se radami. V prosvětleném bytě se budete cítit mnohem lépe. Nemusíte vše zvládnout vlastníma rukama, poptejte řemeslníky z vašeho okolí na poptávkovém serveru ještě dnes.

Na psychiku člověka působí prosvětlená domácnost velice příznivě. Pokud chcete mít i vy takový domov, nemusíte vždy investovat velké částky a podstupovat zásadní stavební zásahy. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Světlé barvy jako základ

Pestrým barvám na zdech v interiéru už odzvonilo. Volte krémovější odstíny, nebo klasickou bílou, která nikdy neomrzí. Ozvláštnění bíle vymalované místnosti můžete dosáhnout zvýrazněním určité části. Nemusí se jednat o celou stěnu. Stačí například místo za televizí. Vyzkoušejte obklady, nebo tapetu. Opět vybírejte jemnější barvy. Určitě neuděláte krok vedle, když se budete držet palety v béžové a šedé. Pokud si nejste jisti, zda zvolený styl bude ten správný, využijte konzultace s architekty interiéru, nebo přímo poskytovateli služeb. Jejich zkušenosti se určitě zúročí.

kuchynsky kout

Zvětšení prostor

Někdy se stačí zbavit nešikovné příčky. Rozhlédněte se po Vašem bytě. Není to i Váš případ? Častým řešením bývá spojování kuchyně a obývacího pokoje. Nejen, že člověk v kuchyni zůstává v kontaktu s lidmi v obývací části, ale spojení více oken přinese stejně tak více světla. Zkuste také využít světlejší barvy na okna. Světlé parapety i rámy udělají své.

Materiály, které přivedou světlo

Pokud se připravujete na větší stavební zásah, využívejte v domácnosti skleněné materiály. Ať už jde o sklo čiré, mléčné, nebo jinak zabarvené. Na trhu také existují materiály s průsvity. Například beton.

Samozřejmě pak následují praktické přístupy jako zbavení se nadbytečných věcí v domácnosti, které jen brání v cestě světlu. Stejně tak popřemýšlejte, zda opravdu potřebujete záclony. Ne vždy je jejich použití na místě.

Chcete mít také prosvětlený interiér? Pomoc najdete na Poptavej.cz

Kde hledat pomoc

Velmi jednoduché řešení, jak si ověřit služby a jejich ceny na trhu, nabízí poptávkové servery. Například server Poptávej.cz vám umožní zadání poptávky zcela zdarma. Vyplníte si zde krátký poptávkový formulář. To Vám zabere jen pár minut, a za krátký čas můžete očekávat nabídky přímo ve svém emailu.

Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete, nebo dokonce nevyberete. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

publikováno: 10. 10. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.